Świat i okolice – Kaukaz Południowy i… Rosja z PolakoGruzinem

Kiedy

07.02.2018
środa | godz. 17:30

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

4zł / normalny
Wydarzenie archiwalne
Emeryci, renciści, uczniowie, studenci, niepełnosprawni - wstęp wolny

Kaukaz Południowy to nie tylko bardzo popularna Gruzja, to także Azerbejdżan i Armenia – trzy demokratyczne kraje, położone na południe od pasma Wysokiego Kaukazu. Aby lepiej zrozumieć jeden z nich trzeba koniecznie odwiedzić sąsiedni i często kompletnie zmienić perspektywę, a nawet uważać, co się mówi lub gdzie się idzie, bo ktoś nieustannie słucha i patrzy.

W tą podróż po kilku różnych wymiarach kaukaskiej rzeczywistości zabierze nas niezwykły przewodnik – Krzysztof Nodar Ciemnołoński – PolakoGruzin. Pokaże nam miejsca, gdzie przenikają się wizje i marzenia mieszkańców Baku, Erywania i Tbilisi, gdzie wspólna historia tak samo mocno jednoczy, jak i dzieli, a poszukiwanie prawdy wymyka i rozmywa się jak sen. Szukając nieuchwytnego, trafimy do Tuszetii i Gobustanu, do Geghard i do Uszguli, do Wewnętrznego Miasta i do Swanetii, a także do Sankt Petersburga i do Moskwy.

O tym wszystkim opowie Krzysztof Nodar Ciemnołoński, który mieszka w Tibilisi. Jest podróżnikiem, poetą, blogerem (prowadzi strony www.polakogruzin.pl, www.rebelaway.com), vlogerem (kanał Tamada Tour na Youtube), organizatorem wycieczek i właścicielem firmy turystycznej Tamada Tour.

Spotkanie w Dworze Artusa będzie miało formułę stand-up show, audio-wizualnego slajdowiska, wypełnionego barwnymi opowieściami i anegdotami, podszytymi kaukaskim, absurdalnym humorem i zadziornym przesłaniem.