Spotkanie z Małgorzatą Kalicińską

Kiedy

25.11.2012
niedziela | godz. 17:00

Gdzie

Sala Wielka
Wydarzenie archiwalne

Małgorzata Kalicińska powieściopisarka, scenarzystka i felietonistka będzie gościem kolejnego spotkania w ramach Forte Artus Festivalu. Bohaterka wieczoru jest autorką bestsellerowych powieści dla kobiet, z których największy sukces odniosła saga rodzinna, na którą składają się trzy powieści: Dom nad rozlewiskiem, Powroty nad rozlewiskiem i Miłość nad rozlewiskiem. Na bazie tych powieści powstał serial z Joanną Brodzik w roli głównej.

Książki Małgorzaty Kalicińskiej przepełnione są charakterystycznym ciepłem i miłością do opisywanych bohaterów. W prostych słowach skupiają się na poszukiwania sensu ludzkiego życia, traktują o tym, że czasem warto uciec od zgiełku codzienności i własnych porażek, aby z dala od cywilizacji odszukać prawdę o sobie.

Inne powieści autorki to: Fikołki na trzepaku – autobiograficzna powieść z czasów dzieciństwa na Saskiej Kępie, Widok z mojego okna. Przepisy nie tylko na życie, Zwyczajny facet oraz najnowsza powieść Lilka, którą będzie można zakupić podczas spotkanie w Toruniu.

Wieczór autorski poprowadzi Karina Obara, także pisarka (autorka powieści: Grzecherezada, Dwa światy Zofii, Gracze). Ponadto politolog i dziennikarka, kierownik toruńskiego oddziału Gazety Pomorskiej.

Długo zastanawiałam się, co kryje się za fenomenem pisarstwa Kalicińskiej i doszłam do banalnego pozornie wniosku, że urok i świeżość tych książek tkwi w prostocie. Autorka stroni od przeintelektualizowanych  i umoralniających dywagacji opisując (…) codzienność.

Justyna Gul