Spotkanie z Krzysztofem Ziemcem

Kiedy

31.10.2012
środa | godz. 18:00

Gdzie

Sala Wielka
Wydarzenie archiwalne

UWAGA! Zmiana terminu spotkania z Krzysztofem Ziemcem! Odbędzie się ono 31 października 2012 r. o godz. 19:00.

Krzysztof Ziemiec urodził się w 1967 roku w Warszawie. W roku, w którym ukazała się słynna Orkiestra samotnych serc sierżanta Pieprza zespołu The Beatles, płyta która do dziś jest jedną z jego ulubionych. Po ukończeniu legendarnego liceum Rejtana trafił na Politechnikę Warszawską, gdzie uzyskał dyplom inżyniera specjalisty ochrony środowiska. Jednak od dziecka marzył o pracy w radio, mając 27 lat postanowił zmienić swoje życie. Niemal z ulicy trafił do ukochanej Trójki, gdzie dostał solidne fundamenty zawodu dziennikarza i przepracował niemal 10 lat. Romans z telewizją, jaki nawiązał równolegle sprawił, że po jakimś czasie zamienił radiowy mikrofon na kamerę. I tak już zostało. Największym telewizyjnym „poligonem doświadczalnym” był dla niego z pewnością ponad 3 letni okres spędzony w TVN24, gdzie był wydawcą i prezenterem.

Pracował w TVP1, TVP2, TV Puls, Canal+. Prowadził programy informacyjne i szereg programów publicystycznych. Od grudnia 2009, po prawie 2 letniej przerwie spowodowanej wypadkiem i ciężkimi poparzeniami wrócił do pracy w Wiadomościach. Prowadził też publicystyczny show Mam inne zdanie. Obecnie oprócz pracy w Wiadomościach jest także gospodarzem programu Prawdę Mówiąc na antenie TVP INFO.

Znany jest również z cyklu Niepokonani – niezwykłe historie emitowanego w TVP1 (za co w 2010 r. dostał nagrodę w konkursie Oczy szeroko otwarte) i roli narratora w filmie Jarosława Szmidta Jan Paweł II szukałem Was (uhonorowanego Totusem w 2011 roku). Jest laureatem 14. edycji najważniejszej polskiej nagrody telewizyjnej Telekamery w kategorii Informacje – osobowość.

Spotkanie, które poprowadzi toruński dziennikarz Tomasz Pasiut, będzie bez wątpienia okazją do rozmowy o współczesnych mediach, ich roli i znaczeniu w kreowaniu informacji.

Czasem jest tak, że dziennikarze nie zawsze szanują odbiorców i robią coś bardziej dla siebie niż dla nich. Ja staram się dawać im o każdej porze dobrze przygotowany materiał, bo nawet jeśli jesteśmy zmęczeni, to podczas oglądania telewizji wyłapujemy nawet najmniejszą wpadkę.
Krzysztof Ziemiec

Goście wydarzenia