Sorry Boys | trasa Miłość 2019

Kiedy

27.11.2019
środa | godz. 19:00

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

50zł / normalny
40zł / ulgowy
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Artus Festival

Sorry Boys – jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny alternatywno-popowej powraca do Dworu Artusa by zaprezentować materiał ze świetnie przyjętego albumu Miłość. Od początku działalności trzon grupy stanowią: charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów – Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Debiutancka płyta Hard Working Classes ukazała się jesienią 2010 roku i zebrała znakomite recenzje. Kolejne wydawnictwo pt. Vulcano, ujrzało światło dzienne trzy lata później i zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013. Ta płyta ugruntował apozycję zespołu jako nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania muzyczne. W 2016 roku muzycy zaprezentowali album Roma, napisany w połowie po polsku i angielsku, który ponownie znalazł się w większości najważniejszych podsumowań najlepszych płyt, przynosząc zespołowi nominację do Fryderyka 2017 w kategorii „Album Roku – Muzyka Alternatywna” i przysparzając wielu nowych fanów.

Najnowszy albumu pt: Miłość, ukazał się 10 maja tego roku. Miłość to pierwszy w pełni polskojęzyczny i najbardziej piosenkowy album Sorry Boys. Znalazło się na nim 11 utworów wypełnionych nośnymi melodiami i dojrzałymi tekstami Beli Komoszyńskiej. Miłość pokazuje oblicza najważniejszego uczucia świata z prywatnej i uniwersalnej perspektywy. Portretuje kobiecość uchwyconą w procesie życiowej zmiany i robi to z przytupem. Gościem specjalnym albumu jest Kayah, która przejmująco zaśpiewała w jednym z utworów.

W Dworze Artusa będziemy mogli usłyszeć utwory właśnie z tej płyty, które w otoczeniu zdobnych murów Sali wielkiej zabrzmią bez wątpienia niezwykle.