Saxmania 2022 | „Wiara Nadzieja i Miłość“ | Koncert

Kiedy

05.06.2022
niedziela | godz. 16:00

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

40zł / normalny
35zł / ulgowy

saxmania

Koncerty z cyklu Dariusz Zaleśny zaprasza na stałe wpisały się w kalendarz toruńskich imprez kulturalnych. Ubiegły rok zmusił nas do dłuższej rozłąki ze świętem muzyki saksofonowej, ale już niebawem jej sympatycy będą mieli wyśmienitą okazję, by w końcu zaspokoić swe artystyczne apetyty. 5 czerwca 2022 roku o godz. 18:00 w Dworze Artusa po przerwie spowodowanej pandemią, odbędzie się kolejna odsłona kultowego wydarzenia SAXMANIA 2022.

W pierwszej części koncertu usłyszymy Karola Całbeckiego – utalentowanego ucznia Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu z klasy saksofonu Dariusza Zaleśnego. Wraz z towarzyszącą mu przy fortepianie Małgorzatą Kapicą wykonają dla nas kompozycje:

  • Paul Bonneau Caprice en Forme de Valse na saksofon altowy solo
  • Ida Gotkovsky Brilliance na saksofon altowy i fortepian

Drugą częścią koncertu zawładnie zespół Dariusz Zaleśny Trio, prezentujący program Wiara, Nadzieja i Miłość. Koncert stanowi bardzo intymną i osobistą opowieść o losach artysty w czasach podszytych niepokojem. Jest także formą podziękowania za okazaną pomoc szerokiemu gronu przyjaciół, znajomych, lekarzy, artystów i wszystkich ludzi dobrej woli. Dedykuję go Miłości mego życia…

Zespół wystąpi w składzie:

  • Dariusz Zaleśny (saksofony) – absolwent PSM II st. w Bydgoszczy, Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Lider zespołów Midnight Band, Acoustic Quartet, Big Band, Dream Power, Kwartet Saksofonowy. Laureat Złotej Tarki i Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu. Od 2000 do 2011 roku współpracował z toruńskim klubem Jazzgod. Prowadzi klasy saksofonu w ZSM we Włocławku, ZSM w Toruniu oraz w Publicznej Szkole Muzycznej w Osieku nad Wisłą.
  • Tomasz Gust (fortepian) – absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu. Pianista, kameralista, pedagog. Akompaniator na konkursach skrzypcowych i wokalnych. Laureat licznych nagród, m.in.: podczas Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. O. Riedinga w Warszawie, IX Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. H. Słoniowskiej w Dusznikach-Zdroju i Wrocławiu oraz wyróżnienia dla pianisty w IX Międzyuczelnianym Konkursie Wokalnym W kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej. Wykładowca Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz nauczyciel PSM I i II st. im. S. Moniuszki w Grudziądzu.
  • Sebastian Skrzypek (perkusja, instrumenty perkusyjne) – absolwent POSM I i II st. im. M. Karłowicza w klasie perkusji jazzowej, Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Laureat kilku konkursów oraz wyróżnień indywidualnych. Współpracował z Krzesimirem Dębskim, Justyną Steczkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Piotrem Dziubkiem, Justyną Szafran, João de Sousą oraz Leszkiem Możdżerem. Związany z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.