Saxmania 2013
Jak co roku w urokliwej Sali Małej Dworu Artusa odbędzie się kolejny koncert z cyklu Dariusz Zaleśny zaprasza – SAXMANIA 2013, w którym wystąpią saksofoniści ze Szkoły Muzycznej w Toruniu z klasy Leszka Orłowskiego i Dariusza Zaleśnego.
W koncercie, będącym świętem saksofonu, usłyszymy utwory z repertuaru klasycznej muzyki saksofonowej oraz transkrypcje muzyki barokowej i rozrywkowej takich kompozytorów jak: J. S. Bach, J. F. Haendel, E. Bozza, J. Ibert, B. Britten, J. B. Singelee, P. Mourice, D. Milhaud czy G. Gershwin. Wykonawcom towarzyszyć będzie przy fortepianie Marek Kamola. Swój debiut będzie miał Kwartet Saksofonowy.
Wykonawcy:
- Jan Grabowski
- Iga Czyżykowska
- Oliwia Milewska
- Karolina Wąsewicz
- Milena Górzewska
- Karol Cherbański
- Mateusz Stachewicz
- Stanisław Gałek
- Martyna Pasternak
- Anna Trzpil
- Karol Lisiński
- Adam Cackowski
- Kwartet Saksofonowy
- Dariusz Zaleśny


