Saxmania 2013

Kiedy

16.12.2013
poniedziałek | godz. 18:00

Gdzie

Sala Mała
Wydarzenie archiwalne

Jak co roku w urokliwej Sali Małej Dworu Artusa odbędzie się kolejny koncert z cyklu Dariusz Zaleśny zapraszaSAXMANIA 2013, w którym wystąpią saksofoniści ze Szkoły Muzycznej w Toruniu z klasy Leszka Orłowskiego i Dariusza Zaleśnego.

W koncercie, będącym świętem saksofonu, usłyszymy utwory z repertuaru klasycznej muzyki saksofonowej oraz transkrypcje muzyki barokowej i rozrywkowej takich kompozytorów jak: J. S. Bach, J. F. Haendel, E. Bozza, J. Ibert, B. Britten, J. B. Singelee, P. Mourice, D. Milhaud czy G. Gershwin. Wykonawcom towarzyszyć będzie przy fortepianie Marek Kamola. Swój debiut będzie miał Kwartet Saksofonowy.

Wykonawcy:

  • Jan Grabowski
  • Iga Czyżykowska
  • Oliwia Milewska
  • Karolina Wąsewicz
  • Milena Górzewska
  • Karol Cherbański
  • Mateusz Stachewicz
  • Stanisław Gałek
  • Martyna Pasternak
  • Anna Trzpil
  • Karol Lisiński
  • Adam Cackowski
  • Kwartet Saksofonowy
  • Dariusz Zaleśny