SAXMANIA 2009

Kiedy

04.12.2009
piątek | godz. 17:00

Gdzie

Kafeteria Struna światła
Wydarzenie archiwalne

SAXMANIA 2009′

4 grudnia odbędzie się koncert z cyklu Dariusz Zaleśny zaprasza SAXMANIA 2009, w którym wystąpią saksofoniści ze Szkoły Muzycznej w Toruniu, z klasy Leszka Orłowskiego i Dariusza Zaleśnego.

Przewodzić będą utwory z repertuaru klasycznej muzyki saksofonowej oraz transkrypcje muzyki barokowej i rozrywkowej. Wykonawcom towarzyszy przy fortepianie Marek Kamola. Wystąpi również kwartet saksofonowy.

Wykonawcy:

  • Miłosz Łojko
  • Marta Dymowska
  • Iza Perez
  • Dominika Jackowska
  • Agata Czaban
  • Filip Kołodziej
  • Martyna Marcinowska
  • Mateusz Napiórkowski
  • Maciek Sadowski
  • Magda Babińska
  • Paweł Trawczyński
  • Dariusz Zaleśny

Repertuar:

  • Miłosz Łojko – R. Ghidoni Danse L’Air
  • Marta Dymowska – R. Bruchman Romance, J. M. Londeix Tableaux Aquitains
  • Iza Peres – Singelee „Solo de Concert”, Marin Marais – Le Basque
  • Dominika Jackowska – H. Ackerman Doux Poeme
  • Agata Czaban – J. Chailleux Andante et Allegro
  • Martyna Marcinowska – Singelee Concertino
  • Filip Kołodziej – R. Planel Suite Romantique
  • Maciek Sadowski – R. Binge Concerto, P. M. Dubois Suite Characteriques
  • Mateusz Napiórkowski – J. S. Bach Sonata g moll cz. 1
  • Paweł Trawczyński – J. Arban Caprice et Variations
  • Magda Babińska – Valse Vanit