SAXMANIA 2009
SAXMANIA 2009′
4 grudnia odbędzie się koncert z cyklu Dariusz Zaleśny zaprasza SAXMANIA 2009, w którym wystąpią saksofoniści ze Szkoły Muzycznej w Toruniu, z klasy Leszka Orłowskiego i Dariusza Zaleśnego.
Przewodzić będą utwory z repertuaru klasycznej muzyki saksofonowej oraz transkrypcje muzyki barokowej i rozrywkowej. Wykonawcom towarzyszy przy fortepianie Marek Kamola. Wystąpi również kwartet saksofonowy.
Wykonawcy:
-
Miłosz Łojko
-
Marta Dymowska
-
Iza Perez
-
Dominika Jackowska
-
Agata Czaban
-
Filip Kołodziej
-
Martyna Marcinowska
-
Mateusz Napiórkowski
-
Maciek Sadowski
-
Magda Babińska
-
Paweł Trawczyński
-
Dariusz Zaleśny
Repertuar:
-
Miłosz Łojko – R. Ghidoni Danse L’Air
-
Marta Dymowska – R. Bruchman Romance, J. M. Londeix Tableaux Aquitains
-
Iza Peres – Singelee „Solo de Concert”, Marin Marais – Le Basque
-
Dominika Jackowska – H. Ackerman Doux Poeme
-
Agata Czaban – J. Chailleux Andante et Allegro
-
Martyna Marcinowska – Singelee Concertino
-
Filip Kołodziej – R. Planel Suite Romantique
-
Maciek Sadowski – R. Binge Concerto, P. M. Dubois Suite Characteriques
-
Mateusz Napiórkowski – J. S. Bach Sonata g moll cz. 1
-
Paweł Trawczyński – J. Arban Caprice et Variations
-
Magda Babińska – Valse Vanit


