Roland Abreu & The Cuban Latin jazz | „Music of Buena Vista” | Spektakl Muzyczny

Kiedy

27.05.2022
piątek | godz. 19:00

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

60zł / normalny
Wydarzenie organizowane przez zewnętrznego Organizatora | Nie ma możliwości zakupu biletów w kasie Dworu Artusa | Bilety w sprzedaży za pośrednictwem portalu biletyna.pl

Projekt Music of Buena Vista jest kolaboracją miedzy zespołem Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz oraz gwiazdą kubańskiej piosenki Yaremi de las Mercedes Kordos.

Spektakl muzyczny jest podróżą przez wszystkie odcienie i style muzyki kubańskiej od afrykańskich korzeni aż do fuzji muzyki karaibskiej z muzyką jazzową i nowoczesną. Yaremi jest jedną z niewielu artystek, które miały okazje współpracować z rdzennym projektem Buena Vista Social Club jak rownież z wieloma legendami muzyki Kubańskiej.

Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz jest zespołem jazzowym mocno inspirowanym wpływami latynoskimi, afrykańskimi oraz słowiańskimi. Formacja ma na koncie 2 albumy płytowe oraz wiele nagród na festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą. Słuchacze zabrani będą podczas koncertu w małą podróż na Kubę, oraz prowokowani do ciągłej interakcji muzyczno-tanecznej, aby wyzwolić się artystycznie i odczuwać wspólnie najgorętsze rytmy świata na najwyższym poziomie.