Rodzinne akwarelowanie | e-Warsztaty cz. II

Kiedy

10.05.2021
poniedziałek | godz. 18:00

Gdzie

Zoom

Bilety

5zł / normalny
Zajęcia odbędą się na Zoomie! Po zakupieniu biletu w odpowiedzi prześlemy szczegółowe informacje dotyczące potrzebnych materiałów i sprzętu | Więcej informacji: monika@artus.torun.pl lub tel. 792 006 098
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Rodzinne akwarelowanie to cykl warsztatów składający się z dwóch spotkań, obejmujących podstawy malowania akwarelą. Na zajęciach on-line zapoznamy się z ciekawą techniką malowania farbami akwarelowymi.
Podczas kolejnego spotkania samodzielnie wykonamy krok po kroku piękny pejzaż. W trakcie trwania warsztatów wykorzystamy wiedze zdobytą podczas pierwszej części zajęć. Poznamy również takie pojęcia jak: horyzont, kolor lokalny i perspektywę powietrzną. Zobaczymy, jak rozkładają się światła i cienie między innymi na budynkach, drzewach czy też pagórkach.
Prowadzący zademonstruje i wyjaśni, w jaki sposób za pomocą prostych i ciekawych metod zrobić rozjaśnianie, ściemnianie, przecierki oraz jak kłaść laserunki. Warsztaty te zainspirują uczestników do rozwijania talentu, podjęcia prób samodzielnego malowania i tworzenia wspaniałych obrazów farbami akwarelowymi, a także rozwijania pasji!
Ogólna formuła warsztatów przeznaczona jest dla całej rodziny. Mogą w nich uczestniczyć zarówno dorośli, jak i dzieci. Każdy znajdzie dla siebie coś wyjątkowego i interesującego!
Na zajęcia potrzebne będą: farby akwarelowe (mogą być plakatówki, też uzyskamy efekt akwarelowy), blok techniczny (grube kartki) lub szkolny A4, ołówek i gumka.
Zajęcia odbędą się na Zoomie! Po zakupieniu biletu w odpowiedzi prześlemy szczegółowe informacje dotyczące potrzebnych materiałów i sprzętu.
Zajęcia poprowadzi dla Was Zbigniew Przybysz  – plastyk i animator kultury.