Ray Wilson & Quartet: GENESIS Classic - koncert

Kiedy

28.11.2012
środa | godz. 19:00

Gdzie

Sala Wielka
Wydarzenie archiwalne

Koncerty z serii Gensis ClassicRay Wilson & Quartet przedstawiają największe przeboje Genesis w wykonaniu ostatniego wokalisty tej legendarnej grupy – Raya Wilsona i jego zespołu.

Ray Wilson został wyróżniony przez Classic Rock Magazin jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii, kompozytor, autor tekstów, ceniony zwłaszcza za swoją sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa.

Wcześniej, bo w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór Inside, który podbił listy przebojów całego świata. Ray współpracował także z takimi artystami i zespołami jak Armin Van Buuren czy Scorpions. Aktualnie promuje najnowsze wydawnictwo z 2011r. – box płytowy Genesis vs Stiltskin. Pierwszy singiel (American Beauty) z najnowszej autorskiej płyty Unfulfillment odniósł duży sukces także w Polsce, zdobywając szczyty list przebojów (Trójka, Jedynka czy RMF FM).

W Toruniu Rayowi Wilsonowi towarzyszyć będzie zespół w składzie: pianista, gitarzysta akustyczny oraz duet smyczkowy. Podczas koncertu publiczność usłyszeć będzie mogła m.in. takie przeboje jak: Follow you follow me,  Solsbury Hill, Mama, Invisible touch, In the air tonight, Ripples, Inside, Not about Us, czy Another day in paradise.

Wystąpią:

  • Ray Wilson – wokal, gitara akustyczna
  • Dariusz Tarczewski – instrumenty klawiszowe
  • Barbara Szelągiewicz – skrzypce
  • Alicja Chrząszcz – skrzypce
  • Steve Wilson – gitara akustyczna, wokal

Mamy tutaj człowieka, którego szczerze powiem nie sądziłem że spotkam kiedykolwiek, kiedy byłem nastolatkiem grupa Genesis była moją ulubioną grupą, i gdyby ktoś by mi powiedział że w Polsce znajdzie się wokalista grupy Genesis – Ray Wilson i to w dodatku 1,5 metra ode mnie,  to bym powiedział –  człowieku stuknij się w głowę bo równie dobrze mógłbym spotkać kosmitę!
Wojciech Jagielski Radio Zet

 Mecenasem Koncertu jest Supermarket Piotr i Paweł

Zapewniamy BEZPŁATNY DOJAZD i POWRÓT komunikacją miejską na koncert Raya Wilsona. Podstawą ulgi (ważnej godzinę przed i dwie godziny po imprezie) będzie BILET NA KONCERT.