Półkolonie | TropiMY naturę | Wakacje w stylu zero waste

Kiedy

Od 03.08.2020 poniedziałek | godz. 06:00
do 07.08.2020 piątek | godz. 14:00

Gdzie

Filia Dom Muz | Rudak

Bilety

450zł / normalny
Turnus od 3 sierpnia 2020 roku. Zapraszamy dzieci w wieku 7 - 12 lat. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00. Koszt: 450 zł od dziecka/tydzień. Najpóźniej 5 dni roboczych przed rozpoczęciem półkolonii prosimy o dostarczenie na adres e-mail: elzbieta.lewandowicz@artus.torun.pl lub monika@artus.torun.pl bądź osobiście do sekretariatu Dworu Artusa wypełnionej Karty Kwalifikacyjnej Półkolonii i podpisanego Regulaminu Półkolonii.

Masz w domu małego odkrywcę natury, którego fascynuje życie roślin, owadów i zwierząt leśnych? A może Twoje dziecko interesuje się ekologią i ochroną środowiska? Te półkolonie są dla niego! TropiMy naturę to wakacje w stylu zero waste zachęcające do spędzania czasu na świeżym powietrzu i kontaktu z naturą.

W czasie wakacji TropiMY naturę dzieci dowiedzą się przydatnych ciekawostek ze świata roślin, zwierząt i nie tylko. Czy wiecie, że mrówki hodują na drzewach mszyce, które robią dla nich słodycze, a drzewa kontaktują się ze sobą za pomocą zapachu? Co na nas jeszcze czeka? Na pewno dużo zabawy, przy której można się dużo nauczyć, ale i trochę pobrudzić. Będziemy budowali szałasy, gotowali zupę z pokrzyw, sadzili kwiaty, stworzymy wspaniałe kukiełki recyklingowe, a nawet udamy się na wyprawę, by poznać prawdziwe zwierzęta.

A wszystko to pod okiem edukatorów i animatorów z Dworu Artusa z doświadczeniem w pracy z dziećmi, w bezpiecznych warunkach zgodnych z aktualnymi przepisami.

Tego lata wyruszymy w niezwykłą podróż ścieżkami natury i poznamy jej najskrytsze sekrety… Zapraszamy wszystkie odważne dzieciaki do wspaniałej przygody ze światem przyrody i kultury!

Co czeka Twoje dziecko w czasie trwania turnusu?
• Zaprzyjaźni się ze światem natury i za jego pośrednictwem pozna prawa przyrody.
• Zamieni się w odkrywcę, wynalazcę i nauczy chronić przyrodę oraz jej naturalne zasoby.
• Rozwinie swoje umiejętności plastyczne i teatralne.
• Pobudzi swoją pomysłowość i wyobraźnię.

Zajęcia odbywają się w Centrum Kultury Dwór Artusa, Filia Dom Muz przy ul. Okólnej 169 i obejmują wyżywienie, zajęcia edukacyjne i ruchowe oraz ubezpieczenie.