Plac zabaw w budowie na Rudaku | Oficjalne otwarcie nowej części

Kiedy

08.08.2020
sobota | godz. 11:00

Gdzie

Filia Dom Muz | Rudak
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Plac zabaw w budowie to projekt inspirowany ideą Adventure Playground i placów zabaw pojmowanych jako odskocznia od zgiełku miasta, rygoru grafików i codziennych zadań. Taki właśnie plac zabaw dla dzieci tworzymy w artusowej filii Domu Muz na Rudaku! Zadaniem placu jest rozwijanie dziecięcej kreatywności i wspomaganie walki z ogólnoświatowym problemem, jakim jest spędzanie czasu przed tabletem czy konsolami do gier, podczas gdy tuż za rogiem może czekać niezapomniana zabawa.

Idea placu zabaw w budowie czerpie z definicji zabawy jako swobodnych działań dzieci. Dorośli zakładają plac zabaw, ale to dzieci go kształtują – zgodnie z zasadami pajdokracji. O tym, w co i na jakich zasadach bawią się dzieci na tym placu zabaw, decydują one same – dorosły pełni zadanie jedynie doradcy i realizatora zadań wspólnie wyznaczonych. Dzieci swobodnie budują własną rzeczywistość, świetnie się przy tym bawiąc. Tym samym wykreowana zostanie polis dla dzieci, w którym one same decydują, co i jak robią.

Mamy za sobą już pierwszą część zadania – szkołę projektową i krok po kroku wraz z małymi projektantami tworzymy nasz artusowy plac zabaw. Efekty końcowe już w sobotę 8 sierpnia. W godzinach 11:00–13:00 zapraszamy na odsłonę głównej części placu zabaw, który krok po kroku będziemy na bieżąco udoskonalać wedle potrzeb Waszych pociech.

W programie:

  • zabawa swobodna
  • ścieżka sensoryczna
  • animacje m.in: tor przeszkód, taniec ze wstążką, warsztaty z pachnącą masą

Współorganizatorzy: Przedszkole im. Marii Montessori w Toruniu i Świetlica środowiskowa w Toruniu ul. Okólna 169

Zadanie zrealizowano w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2020.