Piotr Machalica - "Moje chmury płyną nisko"

Kiedy

18.11.2012
niedziela | godz. 18:00

Gdzie

Sala Wielka
Wydarzenie archiwalne

Kolejny listopadowy wieczór w ramach Forte Artus Festivalu będziemy mogli spędzić w towarzystwie znanego i lubianego aktora Piotra Machalicy.

Koncert będzie promocją świeżo wydanej płyty Moje chmury płyną nisko, na której aktor Teatru Powszechnego w Warszawie podsumowuje 30 lat swoich występów na scenie. Na krążku znajdują się piosenki napisane przez Jana Wołka, a także znane utwory należące do klasyki piosenki aktorskiej i poetyckiej, jak choćby Życie to nie teatr do słów Edwarda Stachury czy Alkoholicy z mojej dzielnicy do tekstu Wojciecha Młynarskiego.

Poruszającym i pięknym słowom towarzyszyć będą kompozycje m.in. Jerzego Satanowskiego czy Paolo Conte.

Piotr Machalica to ceniony wykonawca piosenki aktorskiej – laureat m.in. Festiwalu Piosenki w Opolu w 1986 roku. Warto wspomnieć, że wydana przez Polskie Radio płyta Portret muzyczny: Brassens i Okudżawa, na której Piotr Machalica śpiewał ballady i piosenki tych dwóch wielkich bardów, cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Wystąpią:

  • Piotr Machalica – śpiew
  • Marcin Lamch – kontrabas
  • Robert Jarmużek – fortepian
  • Michał Walczak – gitara
  • Przemysław Pacan – perkusja
  • Marek Pospieszalski – saksofony

Wybrałem utwory, z którymi się identyfikuje: o życiu, uczuciach, tęsknotach, samotności, szczęściu i nieszczęściu, o tym, co minęło bezpowrotnie i o tym, co jeszcze przed nami. Piosenki, które śpiewam, są różnorodne, tak jak różnorodne są czasy, w których zostały one napisane.
Piotr Machalica

Mecenasem Koncertu są Targi Toruńskie

Zapewniamy BEZPŁATNY DOJAZD i POWRÓT komunikacją miejską na koncert Piotra Machalicy. Podstawą ulgi (ważnej godzinę przed i dwie godziny po imprezie) będzie BILET NA KONCERT.

Goście wydarzenia