Piotr Bukartyk i Ajagore | Raport z przesłuchania

Piotr Bukartyk

Kiedy

28.11.2019
czwartek | godz. 19:00

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

45zł / normalny
40zł / ulgowy
Wydarzenie archiwalne
Koncert w ramach Artus Festivalu
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Artus Festival

Koncert pod patronatem Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego.

Projekt Bukartyk i Ajagore to efekt spotkania wyjątkowych osobowości na polskiej scenie muzycznej, Piotra Bukartyka -znakomitego tekściarza, charakterystycznego wokalisty, wnikliwego obserwatora rzeczywistości i muzyków grupy AJAGORE– instrumentalistów, nie dających się zamknąć w żadne stylistyczne ramy- od Jazzu, rhythm n’ bluesa przez amerykański folk, country aż po nasze rodzime tradycje ludowe.

Warto nadmienić iż muzycy AJAGORE towarzyszą na co dzień w muzycznej wędrówce Grażynie Łobaszewskiej a także Jorgosowi Skoliasowi. Z kolaboracji Bukartyk/AJAGORE musiało powstać zatem coś nietuzinkowego, a gdy dodamy do tego bezkompromisowy komentarz wobec otaczającej nas rzeczywistości będziemy mieli do czynienia ze zjawiskiem absolutnie dziś na scenie niespotykanym.

Piotr Bukartyk w Dworze Artusa występował już wiele razy, podobnie jak zespół Ajagore. Jednak zawsze grali osobno. Teraz zadebiutują razem i z pewnością urodzi się tego występu coś niezwykłego. Co? Tego nie wie nikt, poza tym, że wszystko można zamknąć w haśle:

Piotr Bukartyk i Ajagore – Myślisz, Dumasz, Tańczysz… i jest Ci dobrze!