Piotr Bukartyk i AJAGORE | „Wieloryb Fiutin i inne opowiadania” | Koncert

Kiedy

22.05.2022
niedziela | godz. 16:00

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

70zł / normalny
59zł / ulgowy

Poruszające teksty, wnikliwe obserwacje, precyzyjne spostrzeżenia. Piotr Bukartyk od lat znany jest jako trafny diagnosta rzeczywistości i jej naczelny kontestator. Również tym razem – z właściwą sobie przenikliwością – Artysta zderzy nas z własnymi refleksjami na temat spraw bieżących. Skomponowany zespół z grupą AJAGORE i programem WIELORYB FIUTIN I INNE OPOWIADANIA będziemy mogli usłyszeć już 22 maja 2022 roku o godzinie 18:00 w Sali Wielkiej Dworu Artusa!

Projekt Bukartyk/AJAGORE to efekt spotkania wyjątkowych osobowości polskiej sceny muzycznej: Piotra Bukartyka – znakomitego tekściarza, charakterystycznego wokalisty, uważnego obserwatora i muzyków grupy AJAGORE – instrumentalistów, nie dających się zamknąć w żadne stylistyczne ramy, tworzących od jazzu, rythm n bluesa przez amerykański folk, country oraz nasze polskie tradycje ludowe. Z kolaboracji Bukartyk/AJAGORE musiało powstać zatem coś nietuzinkowego, a gdy dodamy do tego bezkompromisowy, niezwykle trafny komentarz wobec przytłaczającej nas rzeczywistości, będziemy mieli do czynienia ze zjawiskiem absolutnie dzisiaj na scenie niespotykanym.

Spotkajmy się na koncercie WIELORYB FIUTIN I INNE OPOWIADANIA i wykrzyczmy swój sprzeciw wobec nieuzasadnionej przemocy już 22 maja 2022 roku w Sali Wielkiej Dworu Artusa.