Pięciolinia Wolności | XXII Koncert Kompozytorski

Kiedy

02.06.2026
wtorek | godz. 18:00

Gdzie

Dwór Artusa
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Artykuł dostępny w audiodeskrypcji

W ŚWIĘTO WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO

ORAZ W 37. ROCZNICĘ WOLNYCH WYBORÓW W POLSCE

2 czerwca 2026 o godz. 18.00 odbędzie się XXII edycja koncertu kompozytorskiego Pięciolinia Wolności. Ten koncert tradycyjnie organizowany jest przez Pomorskie Towarzystwo Muzyczne i Centrum Kultury Dwór Artusa w Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Koncertem chcemy  uczcić i przypomnieć rocznicę pierwszych wolnych wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. Podkreślimy, jakie utwory rodzą się bez skrępowania i cenzury, kiedy artysta ma swobodę wypowiedzi. Na koncercie jak zawsze usłyszymy współczesną muzykę solową, kameralną i chóralną napisaną przez kompozytorów z regionu. Będą kompozycje o różnym charakterze wykorzystujące rozmaite współczesne techniki kompozytorskie. W koncercie wezmą udział pedagodzy, absolwenci i uczniowie szkół muzycznych w regionie oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

KOMPOZYTORZY:

Artur Banaszkiewicz, Aleksandra Brejza, Magdalena Cynk, Sławomir Czarnecki, Adam Falenta, Wiktoria Gołębiewska, Piotr Jańczak, Marek Jasiński, Marcin Kopczyński, Piotr Komorowski, Anna Rocławska-Musiałczyk, Łukasz Urbaniak

WYKONAWCY:

Wiktoria Derenda, Sebastian Gut, Witold Kawalec, Marcin Kopczyński, Piotr Nowak, Bartłomiej Sowa, Wojciech Susłyk, Kamil Węgorek, Marta Wroniszewska, Karol Wroniszewski oraz

Chór Dziecięcy Gioia di Cantare Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu pod kierunkiem Ady Gliszczyńskiej

PROWADZENIE:
Magdalena Cynk

Organizator:
Województwo Kujawsko-Pomorskie
Pomorskie Towarzystwo Muzyczne
Centrum Kultury Dwór Artusa
Związek Kompozytorów Polskich

W ŚWIĘTO WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO

ORAZ W 37. ROCZNICĘ WOLNYCH WYBORÓW W POLSCE

2 czerwca 2026 o godz. 18.00 odbędzie się XXII edycja koncertu kompozytorskiego Pięciolinia Wolności. Ten koncert tradycyjnie organizowany jest przez Pomorskie Towarzystwo Muzyczne i Centrum Kultury Dwór Artusa w Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Koncertem chcemy  uczcić i przypomnieć rocznicę pierwszych wolnych wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. Podkreślimy, jakie utwory rodzą się bez skrępowania i cenzury, kiedy artysta ma swobodę wypowiedzi. Na koncercie jak zawsze usłyszymy współczesną muzykę solową, kameralną i chóralną napisaną przez kompozytorów z regionu. Będą kompozycje o różnym charakterze wykorzystujące rozmaite współczesne techniki kompozytorskie. W koncercie wezmą udział pedagodzy, absolwenci i uczniowie szkół muzycznych w regionie oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

KOMPOZYTORZY:

Artur Banaszkiewicz, Aleksandra Brejza, Magdalena Cynk, Sławomir Czarnecki, Adam Falenta, Wiktoria Gołębiewska, Piotr Jańczak, Marek Jasiński, Marcin Kopczyński, Piotr Komorowski, Anna Rocławska-Musiałczyk, Łukasz Urbaniak

WYKONAWCY:

Wiktoria Derenda, Sebastian Gut, Witold Kawalec, Marcin Kopczyński, Piotr Nowak, Bartłomiej Sowa, Wojciech Susłyk, Kamil Węgorek, Marta Wroniszewska, Karol Wroniszewski oraz

Chór Dziecięcy Gioia di Cantare Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu pod kierunkiem Ady Gliszczyńskiej

PROWADZENIE:
Magdalena Cynk

Organizator:
Województwo Kujawsko-Pomorskie
Pomorskie Towarzystwo Muzyczne
Centrum Kultury Dwór Artusa
Związek Kompozytorów Polskich