Piątki z nietypowym imieniem | Dzień Walentego w świetlicy

PIątek z imieniem Walenty

Kiedy

14.02.2020
piątek | godz. 16:00

Gdzie

Filia Dom Muz | Okólna
Wstęp wolny! Zapraszamy!

Rozpoczynamy cykl piątków w świetlicy, których patronami będą posiadacze nietypowych imion. W piątki będziemy świętować imieniny wybranego nietypowego imiennika, poznamy jego historię, genezę imienia i osoby, które nosiły takie imię w przeszłości. Świętować tego dnia będzie również święta przypadające na daną datę. Inspirowani postaciami historycznymi każdorazowo będziemy przygotowywać krótką etiudę teatralną i będziemy pracować plastycznie.

W piętek 14 lutego przypada święto Walentego. Kim był Walenty? Skąd się wzięła tradycja? Skąd przywędrowała? Czy święto miłości jest potrzebne, czy to może tylko marketingowy chwyt sklepowy i ogólnodostępny kicz? Czy chcemy coś z tym zrobić? Może dajmy sobie trochę ciepła i zróbmy coś kreatywnego?

W trakcie spotkania poznamy historię biskupa Walentego, jego losy i powód, dla którego został on patronem zakochanych. Czerpiąc inspirację z życia patrona dnia, przygotujemy z uczestnikami krótką etiudę teatralną, w której rozwiniemy skrzydła podnosząc nasze kompetencje na scenie. Będziemy bawili się tkaninami, rekwizytem i ruchem. W części plastycznej wykonamy kreatywną pracę plastyczną nawiązującą do obchodzonego święta. Będziemy działać z różnymi materiałami i fakturami wykorzystując nasze zdolności manualne.

Prowadząca: animatorka kultury Agnieszka Dąbrowska.

Zajęcia plastyczne