Paweł Nowak | Obszary Reliefowe | Wystawa

Obszary Reliefowe

Kiedy

03.11.2020
wtorek | godz. 18:00

Gdzie

Galeria Artus
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wystawa przełoża z dnia 31 marca 2020 roku | wystawa czynna 03-30 listopada od poniedziałku do niedzieli w godz. 11:00-18:00 oraz podczas imprez
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Wystawy

Galeria Artus, jak zwykle zaprasza na godną uwagi wystawę! Tym razem będzie to przekrój prac z okresu ostatnich 20 lat Pawła Nowaka – grafika, malarza, twórcy własnej techniki reliefowej na papierze, laureata Grand Prix – Nagrody Prezydenta Miasta Torunia oraz Nagrody Dziekana Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.

Kredo artysty to ciągłe poszukiwanie fascynujących rozwiązań w obszarach reliefowych… Istotą wartości formalnych, którym hołduje malarz jest faktura i relief właśnie. Zaś dominantą kolorystyczną jest czerń, zakłócona niekiedy pojawiającym się kolorem. Forma obrazów w większości wykonanych techniką reliefową graniczy z rysunkiem i asamblażem.

Wystawa zawiera cykle oraz pojedyncze artefakty, około 50 prac, w tym obrazy wielkoformatowe (210×300 cm), (140×210 cm) oraz mniejsze (100×70 cm). Kluczem ekspozycji jest chronologia. Prace najwcześniejsze – jeszcze przedstawiające, na przestrzeni lat ewoluują do poziomu bytów synergicznych – pozbawionych anegdoty.