O savoir-vivre przy stole i nie tylko

Gdzie

Restauracja Artus

Bilety

30zł / normalny

Prowadzący: Monika Ratajczyk

Telefon: 792 006 098

E-mail: monika@artus.torun.pl

Zajęcia dla dzieci 10-19 lat | Czas trwania 1,5-2h | Koszt - 30 zł/osoba | Grupa od 15 do 30 osób | Prowadząca - Monika Ratajczyk | Więcej info - 792 006 098
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Dobre maniery to podstawa, dzięki nim możemy sprawić, że obcy ludzie jak i nasi przyjaciele patrzą na nas przychylniej. Nie od dziś wiadomo, że osoba kulturalna powinna stosować się do zasad savoir-vivre.

Proponowane zajęcia będą skupiały się na objaśnieniu czym tak właściwie jest savoir-vivre, jak należy go stosować by nie urazić nikogo i przede wszystkim aby czuć się komfortowo i pewnie w każdej sytuacji. Uczestnicy będą mogli poznać normy zachowania w restauracji, przy stole, a także w innych miejscach publicznych. Dowiedzą się wielu ważnych rzeczy np. jak właściwie zamawiać jedzenie, prosić o rachunek czy zgłaszać problemu kelnerowi.

Oczywiście czym jest teoria bez praktyki! Na tych zajęciach dzięki współpracy z Restauracją Artus wszyscy uczestnicy będą mogli nie tylko w praktyce nauczyć się rozpoznawać naczynia i sztućce ale również podczas wspólnego jedzenia i picia (zamówione desery i napoje wliczone są w cenę warsztatów) będziemy ćwiczyć zachowanie zasad etykiety i podstawowych praw gościnności.

Zajęcia odbywają się przy współpracy z Restauracją Luizjana.

UWAGA!

  • Zajęcia na grup zorganizowanych – szkolnych odbywają się po wcześniejszym umówieniu od poniedziałku do piątku od 10.00 do 12.00.
  • Bardzo prosimy o kontakt nauczycieli w kwestii ewentualnych alergii uczestników na minimum tydzień przed planowaną wizytą w celu ustalenia menu.