Wprowadzenie do Tanga, czyli warsztaty dla bardzo początkujących

Kiedy

12.10.2019
sobota | godz. 15:30

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

20zł / normalny
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Milonga Piernikowa

W ramach jesiennej Milongi Piernikowej będzie istniała możliwość uczestnictwa w warsztatach tanga dla bardzo początkujących. Doświadczeni nauczyciele związani ze Stowarzyszeniem Tango Toruń, dadzą pokaz i krótki kurs podstaw, które pozwolą Wam przełamać pierwsze lody i chwycić tangowego bakcyla, tak abyście już wkrótce mogli brać udział w milongach.

Muzyczna historia tanga argentyńskiego sięga XVIII wieku, ale prawdziwy rozwój przypada na początek XX wieku w Argentynie i Urugwaju. Od początku było komponowane jako muzyka taneczna, zaś styl tańca zakładał wzajemne bliskie objęcie, co jeszcze w latach 20 XX w. budziło niemałe kontrowersje w Europie.  Najbardziej istotnym elementem tanga argentyńskiego jest pełna improwizacja. Tę samą muzykę, ten sam utwór różne pary interpretują w swój indywidualny sposób uzależniony od przeżywanych emocji. Niektórzy mówią, że tango to flirt dwóch osób z muzyką podczas wspólnego tańca i to właśnie będą starali się przekazać tancerze podczas krótkiego kursu podstaw tanga argentyńskiego.

Warsztaty poprowadzą Magdalena i Piotr Iwaniccy.

Po warsztatach zapraszamy również na Milongę Piernikową Jesień (12 października, od godz. 18:00 do 2:00). Więcej o Milondze Piernikowej i bilety TUTAJ.