Pierwsza lekcja tanga | Warsztaty dla bardzo początkujących

Kiedy

23.10.2021
sobota | godz. 14:00

Gdzie

Sala Wielka
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wstęp wolny | Wejściówki do odebrania w kasie Dworu Artusa pół godziny przed wydarzeniem | Liczba wejściówek ograniczona
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Milonga Piernikowa

Zanim damy się porwać żywiołowej muzyce Milongi Piernikowej – Jesień 2021, przygotowaliśmy dla Was Pierwszą lekcję tanga, by poznać – lub przypomnieć sobie – odpowiednie taneczne ruchy. W trakcie godzinnych warsztatów Kasia i Sebastian ze Stowarzyszenia Tango Toruń, dadzą pokaz i kurs podstawowych kroków, które pozwolą Wam przełamać pierwsze lody i chwycić tangowego bakcyla, tak abyście już wkrótce mogli brać udział w kolejnych milongach.

Muzyczna historia tanga argentyńskiego sięga XVIII wieku, ale prawdziwy rozwój przypada na początek XX wieku w Argentynie i Urugwaju. Od początku było komponowane jako muzyka taneczna, zaś styl tańca zakładał wzajemne bliskie objęcie, co jeszcze w latach 20 XX w. budziło niemałe kontrowersje w Europie.  Najbardziej istotnym elementem tanga argentyńskiego jest pełna improwizacja. Tę samą muzykę, ten sam utwór różne pary interpretują w swój indywidualny sposób uzależniony od przeżywanych emocji. Niektórzy mówią, że tango to flirt dwóch osób z muzyką podczas wspólnego tańca i to właśnie będą starali się przekazać tancerze podczas krótkiego kursu podstaw tanga argentyńskiego.

Warsztaty poprowadzą dla Was Kasia i Sebastian – jedna z najdłużej zgłębiających tajniki tanga par w Toruniu. Uczestniczyli w wielu warsztatach, milongach, maratonach i festiwalach tangowych w całej Polsce, jak również za granicą.

Po warsztatach zapraszamy również na Milonga Piernikowa | Jesień 2021 (23 października od godz. 18:00 do 2:00).