Milonga Piernikowa – Jesień

Kiedy

12.10.2019
sobota | godz. 23:59

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

35zł / normalny
30zł / przedsprzedaż
Milonga rozpoczyna się o godz. 18:00 i trwa do godz. 2:00. Bilety: 35 zł w dniu imprezy, 20 zł dla osób nietańczących
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Milonga Piernikowa

Milonga Piernikowa to wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga miłośników tanga argentyńskiego!

Pierwsza Milonga Piernikowa miała miejsce zimą 2017 roku i kolejne edycje cieszyły się rosnącym zainteresowaniem. Wówczas wierzyliśmy, że spotkania z tangiem w centrum Torunia będą przygodą, a nie epizodem. Dlatego z tą większą radością Centrum Kultury Dwór Artusa we współpracy z toruńską grupą Milonga Mercurio oraz Stowarzyszeniem Tango Toruń ma przyjemność zaprosić na edycję Milongi Piernikowej – Jesień 2019.

Muzyczna historia tanga argentyńskiego sięga XVIII wieku, ale prawdziwy rozwój przypada na początek XX wieku w Argentynie i Urugwaju. Od początku było komponowane jako muzyka taneczna, zaś styl tańca zakładał wzajemne bliskie objęcie, co jeszcze w latach 20. budziło niemałe kontrowersje w Europie.  Najbardziej istotnym elementem tanga argentyńskiego jest pełna improwizacja. Tę samą muzykę, ten sam utwór różne pary interpretują w swój indywidualny sposób uzależniony od przeżywanych emocji. Niektórzy mówią, że tango to flirt dwóch osób z muzyką podczas wspólnego tańca.

Milonga nie jest ani pokazem, ani koncertem… Każdy, kto przekroczy próg sali staje się częścią Milongi. Część gości czerpie radość z tańca, niektórzy z obserwacji par zatopionych w objęciu, inni z możliwości spotkań towarzyskich przy lampce wina, ale większość po prostu delektuje się muzyką i niepowtarzalną atmosferą. Stąd nie trzeba być tancerzem, aby miło spędzić czas na milondze tanga argentyńskiego.

W czasie tegorocznej edycji Milongi Piernikowej odbędzie się pokaz taneczny. Wystąpią Jakub Grzybek & Patrycja Cisowska-Grzybek, którzy są to profesjonalnymi tancerzami Tanga Argentyńskiego. Najbardziej utytułowana para w Polsce – Mistrzostwie Europy w Tango Scenicznym (Londyn, 2014 r.). Co roku odwiedzają Buenos Aires, by pod okiem najlepszych Maestros rozwijać swoje umiejętności. Jako jedyna polska para kilkukrotnie dawali pokazy na najbardziej kultowych milongach stolicy tanga – takich jak legendarny Salon Canning, Villa Malcolm, Maldita Milonga czy La Baldosa. Są zapraszani jako goście specjalni na jedne z największych festiwali – Moskwa, Istambuł czy Ateny. Występowali z międzynarodowymi orkiestrami takimi jak Argentyńska Orquesta Tipica El Afronte, ‚Tango Bardo, Orquesta Roberto Siri oraz Solo Tango Orchestra. Są organizatorami największego festiwalu Tanga Argentyńskiego w stolicy – Recuerdo, a także choreografami tanga m.in. w Dancing with the StarsTaniec z Gwiazdami.

Uwaga!

  • Milonga tradycyjnie potrwa do godziny 2:00
  • Posiadaczom karty Moja Starówk@ przysługuje prawo do zakupu biletu na Milongę w przedsprzedażowej cenie także w dniu wydarzenia w kasie Dworu Artusa do godziny 21:00
  • W godzinach 21:00 – 23:59 będzie możliwość zakupu biletu w cenie 35 zł wyłącznie na stronie internetowej www.artus.torun.pl
  • Około godziny 22:00 odbędzie się pokaz Jakuba Grzybka & Patrycji Cisowskiej-Grzybek
  • Prezentem dla uczestników Milongi jest nieodpłatne Zwiedzanie Dworu Artusa, 12 października 2019 o godz. 17:00 (max 50 osób)
  • Dostępna będzie kafeteria. Dostępne będą napoje, kanapki etc.
  • Będą dostępne bilety „Dla widzów” w cenie 20 zł skierowane dla osób nietańczących tango, a chcących poczuć klimat Milongi Piernikowej