Milonga Piernikowa - Jesień

Kiedy

13.10.2018
sobota | godz. 18:00

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

30zł / normalny
25zł / przedsprzedaż
Milonga tradycyjnie potrwa do godziny 2:00
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Milonga Piernikowa

Milonga Piernikowa to wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga miłośników tanga argentyńskiego!

Pierwsza Milonga Piernikowa miała miejsce zimą ubiegłego roku i kolejne edycje cieszyły się rosnącym zainteresowaniem. Rok temu wierzyliśmy, że spotkania z tangiem w centrum Torunia będą przygodą, a nie epizodem. Dlatego z tą większą radością Centrum Kultury Dwór Artusa we współpracy z toruńską grupą Milonga Mercurio ma przyjemność zaprosić na ósmą edycję Milongi Piernikowej – Jesień.

Muzyczna historia tanga argentyńskiego sięga XVIII wieku, ale prawdziwy rozwój przypada na początek XX wieku w Argentynie i Urugwaju. Od początku było komponowane jako muzyka taneczna, zaś styl tańca zakładał wzajemne bliskie objęcie, co jeszcze w latach 20 XX w. budziło niemałe kontrowersje w Europie.  Najbardziej istotnym elementem tanga argentyńskiego jest pełna improwizacja. Tę samą muzykę, ten sam utwór różne pary interpretują w swój indywidualny sposób uzależniony od przeżywanych emocji. Niektórzy mówią, że tango to flirt dwóch osób z muzyką podczas wspólnego tańca.

Milonga nie jest ani pokazem, ani koncertem… Każdy, kto przekroczy próg sali staje się częścią Milongi. Część gości czerpie radość z tańca, niektórzy z obserwacji par zatopionych w objęciu, inni z możliwości spotkań towarzyskich przy lampce wina, ale większość po prostu delektuje się muzyką i niepowtarzalną atmosferą. Stąd nie trzeba być tancerzem, aby miło spędzić czas na milondze tanga argentyńskiego.

  • Nie jest wymagana rejestracja. Bilet na Milongę Piernikową w przedsprzedaży kosztuje 25 zł. Sprzedaż prowadzona jest przez internet oraz w kasie Centrum Kultury Dwór Artusa w normalnych godzinach pracy.
  • W dniu wydarzenia – 13 października – dostępne będą bilety normalne w cenie 30 zł oraz bilety promocyjne w cenie 25 zł, ale tylko z kartą Moja Starówk@ – specjalna karta umożliwiająca wiele promocji na terenie Starówki Toruńskiej – w kasie Dworu Artusa do godziny 21.00. Kartę Moja Starówk@ można bezpłatnie otrzymać i zarejestrować w kasie Dworu Artusa!
  • Po godzinie 21:00 – do godziny 23.59 – będzie możliwość zakupu biletu normalnego (30 zł) wyłącznie przez aplikację internetową na www.artus.torun.pl