Marcin Kydryński prezentuje: Wieczory Fado – Fabia Rebordao

Kiedy

11.10.2018
czwartek | godz. 18:00

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

100/130zł / normalny

Fabia Rebordao z repertuarem muzyki fado będzie gościem Dworu Artusa. Pochodząca z Portugali muzyka fado określana jest jako melancholijna pieśń wykonywana przez jednego wokalistę przy akompaniamencie dwóch gitar. Entuzjaści fado nie mają dziś wątpliwości: obok taki gwiazd jak Mariza i Ana Moura to właśnie Fabia staje się najciekawszą, odważnie poszukującą artystką gatunku.

Wokalistka zakochała się w fado słuchając Amalii Rodrigues. Miała lat piętnaście. W Lizbonie, gdzie się urodziła nie sposób jednak nie chłonąć także innych brzmień z Portugali. Fabia od zawsze wielbiła kabowerdyjską mornę (styl muzyki z Zielonego Przylądka), brazylijską bossę, bluesa i muzykę klasyczną. Te wpływy uczyniły jej muzykę szczególnie bogatą i barwną.

Pierwszy album – wydany w 2011 roku A Oitava Cor – zapowiada przełom na scenie młodego fado. Ogromny, głęboki głos i otwartość na inne style zbliża ją do Marizy. Diva gości Fabię na scenie podczas kilku swoich koncertów w Europie. Pomaga w karierze. Debiutantka pojawia się też, bagatela, w nowojorskiej Carnegie Hall.  Fabię wspiera znakomity pieśniarz, autor i kompozytor Jorge Fernando. To z nim współtworzy część piosenek na swoją drugą płytę Eu, która czyni Fabię Rebordao najgorętszym nazwiskiem muzyki portugalskiej w 2016 roku.

Marcin Kydryński prezentuje:

wieczory fado

Organizatorem koncertu jest: