Marcin Kydryński prezentuje: Dino D' Santiago

Kiedy

01.01.1970
czwartek | godz. 01:33

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

140/100/80zł / normalny
Wydarzenie archiwalne

Tegoroczny karnawał zapowiada się niesamowicie, a to za sprawą Dino D’Santiago, który w Dworze Artusa zachwyci nas swoim głosem oraz emocjonalnymi piosenkami w porywających rytmach muzyki portugalskiej.

Kim jest Dino D’Santiago? Zachwycona jego talentem (i bez wątpienia też powabem) Madonna zaprosiła go na swoją nową płytę. Tej jesieni jego album: Mundu Nobu zawrócił w głowie luzofońskiemu światu. Na koncercie Siesta Festivalu 2017 porwał tłumy do tańca.

Dino urodził się już na stromych klifach portugalskiego wybrzeża Algarve. Ale rodzina, imigranci z wyspy Santiago wychowali chłopca w tradycyjnej, religijnej atmosferze. Claudino de Jesus Borges Pereira, bo to czytają chłopaki z drogówki w jego prawie jazdy, zobligowany zapewne jednym ze swych licznych imion, zaczynał w kościelnym chórze. W 2011 roku wraz ze swoim zespołem otrzymał portugalski Złoty Glob w kategorii Najlepszy zespół. Przełomem jednak stało się spotkanie Tito Parisa. Nagrali wspólnie piosenkę na debiutancki album Dino, który jeszcze wówczas nie przyjął pseudonimu „z wyspy Santiago”. Dino przy Parisie porzucił soul, odkrył w sobie afrykańską duszę i album Eva czerpał już z niej z rozmachem. Dino otrzymał za tę płytę dwie nagrody Cape Verde Music Awards w 2014 roku i ruszył w trasę po całym świecie: od Stanów Zjednoczonych po Koreę Południową, od Francji po Brazylię, od Angoli po kraje Beneluxu. Nowe piosenki z Mundu Nobu otwierają artyście kolejne drzwi: do klubów całego świata, ale ich wersja  koncertowa zachwyca w każdym wnętrzu, tym razem w Dworze Artusa.

Organizator: