Marcin Jurzysta i 3. Piętro | Spotkanie Autorskie + Koncert

Kiedy

27.07.2021
wtorek | godz. 19:00

Gdzie

Filia Dom Muz | Podmurna
Wstęp wolny! Zapraszamy!

Już wkrótce w Domu Muz przy ul. Podmurnej pojawi się podwójna dawka kultury i to… dosłownie!

Z niecierpliwością czekamy na wyprawę do innej rzeczywistości, jaką zapewnią nam spotkanie autorskie z Marcinem Jurzystą i koncert grupy 3. Piętro, w której skład wchodzi poeta. Zapowiada się prawdziwy artystyczny rarytas!

Formację prócz Marcina Jurzysty tworzą:

  • Patrycja Wójcik – studentka krytyki artystycznej, organizatorka 18. Biennale Sztuki Mediów WRO 2019
  • Grzegorz Kaźmierski – absolwent kulturoznawstwa i teatrologii, realizator dźwięku, animator kultury i artysta solowy

Trzy barwne postaci zabiorą nas w ekscytującą podróż. Odkryjemy nowe obszary minimalu, ambientu i sztuki eksperymentalnej. Do tej ostatniej na pewno należy improwokacja – prowokująca improwizacja. Jak piszą artyści 3. Piętra, improwokacja to […] wyjście poza ścisłe ramy muzyczne. Konstruowanie narracji […] poprzez liczne zaprzeczenia: dysharmonie, kakofonie, obłędne metrum. To chęć nieustannego przetwarzania rzeczywistości i absurd medytacji nad przestrzenią.

Marcin Jurzysta – doktor literaturoznawstwa, krytyk filmowy i laureat m.in. Konkursu im. Haliny Poświatowskiej w Częstochowie, Konkursu im. Rafała Wojaczka w Mikołowie i Międzynarodowego Konkursu OFF Magazine w Londynie, łączy swoją twórczość literacką i muzyczną, kreując w ramach 3. Piętra niepowtarzalne spektakle.