Mała forma rzeźbiarska | Podstawy rzeźby

Gdzie

Filia Dom Muz | Podgórz

Bilety

120zł / miesięcznie

Prowadzący: Art. Plastyk Bartłomiej Schmidt

Telefon:

E-mail: bazgroly.olowkiem@gmail.com

Spotkania - czwartki | godz. 17:00-19:00 | zajęcia od 13 do 19 r.ż. | koszt - 120 zł/miesiąc | Prowadzący - Art. Plastyk Bartłomiej Schmidt
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Czy wiecie jaką satysfakcję potrafi dawać kształtowanie gliny, plasteliny, wosku czy innego plastycznego tworzywa tak, by tworzyć niezwykłe dzieła sztuki, które potem mogą stać się ozdobą Waszego mieszkania lub wyszukanym prezentem dla najbliższych?

Na naszych warsztatach z podstaw rzeźby możecie się o tym przekonać! Na zajęciach, które poprowadzi artysta plastyk Bartłomiej Schmidt, opanujemy różne techniki małej formy rzeźbiarskiej, wykorzystując materiały takie jak glina, gips, plastelina, sylikon czy wosk. Nauczymy się tworzyć indywidualne rzeźby, popracujemy nad zdolnościami manualnymi oraz rozwiniemy swoją kreatywność.

Będzie to idealna okazja do nauki warsztatu rzeźbiarskiego, wrażliwości przestrzennej i artystycznej kreatywności. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od 13 do 19 roku życia, kiedy to młodzi artyści kształtują artystyczną świadomość i poczucie estetyki. Oprócz zadań czysto studyjnych – gdzie zdobędziemy umiejętności praktyczne w modelowaniu i kształtowaniu formy rzeźbiarskiej – sięgniemy też po takie, w czasie których każdy Uczestnik polegać będzie na własnych przemyśleniach i postrzeganiu świata. Dzięki temu nauczymy się tworzyć syntezę tych pomysłów tak, by przerodzić je w przestrzenną formę oraz nauczyć się doboru odpowiednich środków wyrazu artystycznego do ich realizacji.

W trakcie trwania zajęć każdy z Uczestników zyska wiedzę i doświadczenie z zakresu podstaw rzeźby i małych form rzeźbiarskich.

Zajęcia poprowadzić dla Was Art. Plastyk Bartłomiej Schmidt.

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.