Maja Kleszcz & IncarNations

Kiedy

23.11.2012
piątek | godz. 18:00

Gdzie

Sala Wielka
Wydarzenie archiwalne

Chwilę po swoim solowym debiucie Maja Kleszcz okrzyknięta została nadzieją polskiej sceny muzycznej. Obdarzona niezwykłym, mocnym głosem fascynuje i urzeka. Karierę zaczynała w Kapeli ze Wsi Warszawa. Z tą formacją zdobywała pierwsze muzyczne szlify, grając koncerty na całym świecie, na największych festiwalach (Roskilde Glastonbury). W 2008 roku wraz z Wojciechem Krzakiem stworzyła projekt IncarNations. Dwa lata później ukazał się ich pierwszy wspólny album Radio Retro. Krążek odniósł nie tylko sukces komercyjny, ale i artystyczny (tygodnik Polityka przyznał mu nagrodę Płyty Roku).

Zespół błyskawicznie stał się zespołem „elitarnym”. Elitarnym w tym znaczeniu, że publiczność zawsze może być pewna, że muzycy nie uznają kompromisów i nie starają się oszukiwać słuchaczy tanimi sztuczkami. Szczególnie widoczne jest to podczas koncertów, w trakcie których wyraźnie słychać ogromną miłość do muzyki. W kwietniu 2012 do sklepów trafił nowy album grupy zatytułowany Odeon.Promujące go single Nasza Miłość Ma SkrzydłaRebeka spotkały się ze znakomitym przyjęciem w rozgłośniach, szczególnie w Programie 3. Maja i IncarNations pojawili się wkrótce po tym na festiwalu Open’er w Gdyni, gdzie zagrali przed Janell Monae.

W Toruniu zespół da koncert, podczas którego usłyszeć będziemy mogli najważniejsze piosenki z obu płyt.

Maja Kleszcz i Wojciech Krzak, czyli IncarNations, którzy w Kapeli ze Wsi Warszawa badali i reanimowali słowiańskie tradycje, teraz odwiedzają zupełnie inne terytoria. Na „Odeonie” – ich drugiej po „Radio Retro” płycie – zbliżyli się do jazzu, swingu i wczesnego r’n’b, chwilami do big beatu. Teksty utworów napisał Bogdan Loebl, autor znany z nagrań Tadeusza Nalepy i Breakoutu. Jest w nich pierwszorzędna poezja i nieco staromodna świetność, ale żadnej nudy czy hermetyczności. A Kleszcz śpiewa jak wokalistki dużego formatu – Holliday, Winehouse – psując przewidywalny bieg melodii, balansując na krawędzi.
Paulina Wilk T-Mobile Music

Skład zespołu:

  • Maja Kleszcz – wokal
  • Wojciech Krzak – gitara, skrzypce, chórek
  • Paweł Mazurczak – kontrabas, chórek
  • Mariusz Obijalski – fortepian, organy, harmonijka
  • Hubert Zemler – perkusja, chórek

Mecenasem Koncertu jest Fabryka Cukiernicza Kopernik SA

Zapewniamy BEZPŁATNY DOJAZD i POWRÓT komunikacją miejską na koncert Mai Kleszcz. Podstawą ulgi (ważnej godzinę przed i dwie godziny po imprezie) będzie BILET NA KONCERT.