Lekcja zielarstwa dla dzieci | O roślinach w świecie magii

Kiedy

24.04.2021
sobota | godz. 16:30

Gdzie

Zoom
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Więcej informacji: monika@artus.torun.pl lub tel. 792 006 098
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Lekcja zielarstwa to propozycja dla wszystkich fanów świata magii i czarodziejstwa rodem z kart ksiąg o zaczarowanym świecie!
W związku ze Świętem Ziemi wspólnie zastanowimy się, czy wszystkie roślinne motywy z popularnej serii książek dla dzieci zostały wymyślone przez autorkę, czy może istnieją naprawdę? Kto wie, może okaże się, że magia nas otacza, a sami jesteśmy mugolami i tego nie dostrzegamy?
Porozmawiamy nie tylko o samych roślinach, ale także o ich występowaniu, wykorzystywaniu i właściwościach. Wspólnie stworzymy autorską mandragorę [roślina lecznicza o ciekawym wyglądzie] z tego, co mamy w domach, a następnie wykonamy piękny złoty znicz.
Do zajęć przygotujcie: niepotrzebną doniczkę lub kubek, masa, z której można ulepić roślinkę (plastelina, modelina, glina, masa kreatywna, masa solna, folia aluminiowa), farby: brązowa zielona i czarna, klej, nożyczki, pędzelek i naczynie z wodą, 2 kartki papieru najlepiej zielone, bibuła żółta lub biała, jeden cukierek w żółtym opakowaniu, kawałek żółtej wstążki lub nitki.
Zgłoszenia na zajęcia:
W odpowiedzi prześlemy szczegółowe informacje dotyczące potrzebnych materiałów i sprzętu. Zajęcia odbędą się na Zoomie!
Zajęcia poprowadzi dla Was Monika Ratajczyk – plastyk i historyk sztuki.