Kurs dziennikarstwa telewizyjnego

Gdzie

Filia Dom Muz | Podmurna

Bilety

45zł / miesięcznie

Prowadzący: Roman Tondel

Telefon:

E-mail: podmurna@artus.torun.pl

Pierwsze zajęcia odbędą się 6 października 2020 roku | spotkania - wtorki | godz. 17:30-19:00 | zajęcia od 16 r.ż. | koszt - 45 zł /miesiąc | Prowadzący - Roman Tondel
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Dziennikarstwo to jedna z najbardziej fascynujących i ekscytujących profesji. Niemalże każdego dnia umożliwia poznawanie, nowych miejsc, ludzi i problemów. Pozwala wpływać na otaczającą nas rzeczywistość i daje realną szansę, by zmieniać ją na lepsze. Spośród wielu odmian dziennikarstwa, dziennikarstwo telewizyjne wyróżnia się możliwością wykorzystania wielu narzędzi, dzięki którym można dotrzeć do odbiorcy, łączy obraz, dźwięk i słowo.

Proponowane zajęcia skierowane są do wszystkich, którzy fascynują się dziennikarstwem bądź upatrują w nim szansy na interesujące przyszłe życie zawodowe. Podczas kursu, jego uczestnicy zdobędą wiedzę, która pozwoli im tworzyć własne materiały filmowe, przygotuje ich do wystąpień publicznych, w tym do reporterskich wejść „na żywo”, przybliży sposób funkcjonowania profesjonalnych telewizyjnych redakcji.

Kurs poprowadzi Roman Tondel – były dziennikarz telewizji TVN24, który od blisko siedmiu lat uczy telewizyjnego fachu studentów dziennikarstwa i medioznastwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Telewizja to jego pasja, zrealizował setki materiałów reporterskich i wejść na żywo. W 2019 roku akademickim od studentów dziennikarstwa otrzymał nagrodę „Innowator” dla wykładowcy, który prowadzi zajęcia w najbardziej oryginalny sposób.

Zajęcia odbywają się 4 razy w miesiącu.