Kujawsko-Pomorskie Press Foto – wernisaż wystawy

Kiedy

08.10.2019
wtorek | godz. 16:30

Gdzie

Galeria Artus
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wystawa Kujawsko-Pomorskie Press Foto czynna 8-29 października w Galerii Artus, od poniedziałku do niedzieli w godz. 11.00-18.00 oraz podczas imprez. Od 25-29 października czynna również na Rynku Staromiejskim.
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Artus Festival 2019

Wernisaż wystawy Kujawsko-Pomorskie Press Foto to doskonała okazja do zapoznania się z fotografią reporterską z regionu, która zyskała uznanie w konkursie skierowanym do fotoreporterów z naszego województwa.

Dwór Artusa zaprosił wszystkich fotoreporterów zatrudnionych w redakcjach prasowych, internetowych, bądź w agencjach fotograficznych, a także freelancerów pracujących dla różnych redakcji lub agencji, do wzięcia udziału w Kujawsko-Pomorskie Press Foto 2019. Warunkiem wystartowania w konkursie było wykonanie zdjęcia na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w okresie od stycznia 2017 do końca 2018 roku.

Konkurs Kujawsko-Pomorskie Press Foto to spadkobierca odbywającego się w latach minionych przeglądu zdjęć Regional Press Photo. Na wystawie zostaną zaprezentowane fotografie i zestawy zdjęć, które doceniono ze względu na najwyższą wartości informacyjną, merytoryczną i techniczną, jednocześnie nie pozbawioną oryginalnej wizji autora. Na konkurs można było zgłaszać pracę w 4 kategoriach: Życie codzienne, Kultura i sztuka, Sport i Wydarzenia. W konkursie przyznawana jest główna nagroda Grand Prix którą zdobędzie zdjęcie wybrane spośród wszystkich nadesłanych na konkurs prac, przez profesjonalne jury. Wystawie towarzyszy  katalog prezentująca najlepsze zdjęcia.

Patronat:

 

Pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu: „Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2019”