Krzysztof Daukszewicz – Nareszcie w Dudapeszcie – kabaret

Kiedy

29.09.2018
sobota | godz. 17:00

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

80zł / normalny
Cena biletu na balkonach: 60 zł. Organizator wydarzenia: Agencja Artystyczna Monolit

Jak zawsze ironiczny i chwytający absurdy dnia codziennego jak nikt inny – Krzysztof Daukszewicz będzie gościem Dworu Artusa.

Najnowszy program satyryczny artysty Nareszcie w Dudapeszcie wyśmiewa nonsensy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Co cechuje występy Daukszewicza? Każdy występ może różnić się od poprzedniego, w zależności od tego co dzieje się w świecie polityki!

Artysta występował m.in. z Januszem Gajosem oraz kabaretem Pod Egidą. Obecnie na scenie z własnymi programami satyrycznymi, realizuje programy w telewizji, jest także autorem kilkunastu książek. Ma swoją rubrykę w tygodniku „Przegląd”. Krzysztof Daukszewicz otrzymał również wiele nagród i odznaczeń, m.in. Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w 2009 r. Podczas wydarzenia artyście towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski.

 

 

Krzysztof Daukszewicz urodził się 30 października 1947 roku w Wichrówie. Jest satyrykiem, felietonistą, poetą, kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem. Działalność estradową artysta rozpoczął w 1975 r. Pełnił wtedy funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie oraz współtworzył kabaret Gwuść. Już w 1976 r. satyryk otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim za swój autorski program „Dookoła Wojtek”, a zaledwie rok później otrzymał nagrodę Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem. Po przeprowadzce w 1978 r. do Warszawy zaczął występować w kabarecie Na Pięterku. W latach 1979 – 1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym wystawiono dwa programy artysty: satyryczny „Dziury na drodze” oraz musical dla najmłodszych widzów – „Dzieci taty Zeusa”. W latach 1983 – 1986 artysta współtworzył z Januszem Gajosem kabaret Hotel Nitz. W 1986 r. otrzymał III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie na sztukę teatralną za antywojenną farsę „Cycek”. Od 1986 r. do 1990 r. był członkiem kabaretu Pod Egidą.