Artus Festival | Krzemyk & Harry | koncert

Kiedy

06.11.2020
piątek | godz. 19:00

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

30zł / normalny
25zł / ulgowy

Bilety dostępne również na

Koncert przełożony z dnia 16 października 2020 roku (Prawdziwe piosenki | Tomasz Krzemiński) | Bilety zakupione na wcześniejszy koncert zachowują ważność. Istnieje możliwość zwrotu zakupionego biletu w kasie Dworu Artusa oraz w bileteriach (goout, biletyna, kupbilecik), a także wymiana biletu na voucher o wartości zakupionego biletu (kasa Dworu Artusa i goout).
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Artus Festival

Krzemyk&Harry to najnowsza odsłona sekcji rytmicznej Krzemiński/Hejmann. Zimnofalowe, transowe piosenki, których charakterystycznym elementem jest wyrazisty groove w połączeniu z wpadającymi w ucho melodiami. To gwarancja niezwykłych doznań muzycznych i gratka dla każdego melomana ceniącego niecodzienne muzyczne zestawienia. Muzycy spotkali się, grając w zespole Variete w 2006 i od tej pory chętnie razem współpracują. W listopadzie zagrają koncert w ramach Artus Festival.

Tomasz Krzemiński to charakterystyczny i lubiany basista, kontrabasista oraz wokalista. Znany jest ze swoich spektakularnych występów ulicznych i solowych interpretacji muzyki z dwudziestolecia międzywojennego, którymi czaruje publiczność nie tylko w salach koncertowych, ale i na toruńskiej Starówce. Jest muzykiem Teatru Ochoty. Sięga po różne style muzyczne – współtworzył awangardową Neumę, rockową Dopaminę, a także grał na basie w kultowym Variete. Jarosław Hejmann to ceniony perkusista i realizator dźwięku, a także muzyk zespołów Dubska, Miasto, Dopamina.

Projekt Krzemyk&Harry jest wynikiem wieloletniej przyjaźni muzycznej. Muzycy po raz pierwszy spotkali się jako sekcja rytmiczna zespołu Variété. Następnie wraz z Dymitrem Czabańskim stworzyli formację Dopamina. Owocem tej współpracy jest album Fala. Niedawno premierę miała ich pierwsza wspólna kompozycja Medialny krzyk.

W czasie koncertu wystąpią:

  • Krzemyk – Tomek Krzemiński (bas, śpiew, kompozycje, łobuzerka)
  • Harry – Jarek Hejmann (bębny, instrumenty perkusyjne, klawisze, elektronika, produkcja, dobry duch)

Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu.