Koncert Justyny Steczkowskiej

Kiedy

11.11.2012
niedziela | godz. 18:00

Gdzie

Sala Wielka
Wydarzenie archiwalne

Na Forte Artus Festivalu nie zabraknie akcentu jazzowego w wykonaniu dobrze wszystkim znanej wokalistki i kompozytorki – Justyny Steczkowskiej. Debiutowała w Szansie na sukces, a nagrodą za zwycięstwo był udział w Koncercie Debiutów na Festiwalu w Opolu, gdzie wykonała piosenkę Moja intymność, napisaną specjalnie dla niej przez Mateusza Pospieszalskiego i Wojciecha Waglewskiego. Artystka nawiązała wtedy też współpracę z Grzegorzem Ciechowskim i pod jego okiem wydała płytę Dziewczyna Szamana, która okazała się medialnym hitem i otworzyła jej drzwi do dalszej kariery. Czego konsekwencją był udział w nagraniu albumów takich artystów jak np.: Irena Santor, Grzegorz Turanau czy Voo Voo.

W Dworze Artusa Steczkowska wykona nietuzinkowy projekt, stworzony z myślą o zaspokojeniu potrzeb wymagających słuchaczy, ale i tych, którzy potrafią rozsmakować się w dźwiękach jazzu i niczym nieograniczonej artystycznej interpretacji. Będzie to szczególne wydarzenie ze względu na swój unikatowy charakter i nastrój. Ponadto, projekt nie jest zbyt często przedstawiany szerokiemu gronu odbiorców.

Artystka zaprosiła znanych muzyków, którzy „na żywo” tworzą niezwykłe, jazzowe aranżacje jej dobrze znanych przebojów, w tym Dziewczyna Szamana, Oko za oko, Słowo za słowo czy Jej portret. Utwory te przeplecione zostaną kompozycjami Komedy, Kilara i Chopina.

Muzyczne przedsięwzięcie współrealizują: Adam Skrzypek, Krzysztof Przybyłowicz oraz Piotr Dziubek. Festiwalowy koncert dzięki otwartej formie muzycznej, ciekawym improwizacjom i potencjałowi artystów, będzie niecodziennym doznaniem i przeżyciem wywołanym spotkaniem z prawdziwą sztuką.

Skład zespołu:

  • Justyna Steczkowska – śpiew
  • Adam Skrzypek – kontrabas, gitara basowa
  • Krzysztof Przybyłowicz – perkusja
  • Piotr Dziubek – akordeon, instrumenty klawiszowe
  • Krystyna Steczkowska – skrzypce

Mecenasem Koncertu jest EDF Toruń SA

Zapewniamy BEZPŁATNY DOJAZD i POWRÓT komunikacją miejską na koncert Justyny Steczkowskiej. Podstawą ulgi (ważnej godzinę przed i dwie godziny po imprezie) będzie BILET NA KONCERT.