Jubileuszowy koncert Chóru Astrolabium
Z okazji 15-lecia istnienia Chóru Astrolabium zabrzmi niezwykły koncert. Tak wyjątkowa okazja wymagała wyjątkowej oprawy muzycznej i taka właśnie ona będzie.
Podczas występu zabrzmi bowiem Magnificat argentyńskiego kompozytora Martina Palmeriego. Podobnie jak większość kompozycji Palmeriego, w tym niezwykle popularna na całym świecie Misa a Buenos Aires, również Magnificat inspirowany jest formą, harmonią i rytmem tanga argentyńskiego.
Magnificat miał swoją światową prapremierę w Mediolanie w 2012 r. Toruńskie wykonanie, w którym partię fortepianu wykona sam kompozytor, będzie jego polską prapremierą. Wśród wykonawców usłyszymy również znakomitego włoskiego bandoneonistę Mario Stefano Pietrodarchi oraz dwie solistki, torunianki z pochodzenia, absolwentki Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy: Agatę Schmidt – mezzosopran, obecnie solistkę Atelier Lyrique Opery Narodowej w Paryżu oraz Aleksandrę Turalską – sopran, niegdyś chórzystkę Astrolabium, dziś wokalistkę Chóru Filharmonii Wrocławskiej. Na scenie solistom towarzyszyć będzie Capella Bydgostiensis i oczywiście Chór Astrolabium, całość poprowadzi Kinga Litowska.
Na koncert zapraszają: Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chóralnej Astrolabium i Centrum Kultury Dwór Artusa.
Bilety dostępne również na portalu www.biletyna.pl i www.kupbilecik.pl !
Kasa biletowa nie przyjmuje zwrotów biletów zakupionych przez Internet.
Uwaga! Nieodebrane rezerwacje będą wyprzedawane od 26 listopada (środa) od godziny 12:00!
Koncert możliwy dzięki finansowej pomocy:
Miasta Toruń i Samorządu województwa kujawsko-pomorskiego


