Joanna Trzepiecińska & Bogdan Hołownia - "Żarcik á propos"

Kiedy

25.10.2012
czwartek | godz. 17:00

Gdzie

Sala Wielka
Wydarzenie archiwalne

Na Forte Artus Festivalu, Joannę Trzepiecińską będziemy mogli podziwiać w jednym z jej ulubionych wcieleń. Wystąpi z recitalem Żarcik a`propos a na fortepianie akompaniować jej będzie Bogdan Hołownia. W programie odnajdziemy piękne piosenki Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory oraz mniej znane jak Już nic ze słowami Jacka Dehnela, muzyką Astora Piazzoli czy Tico, tico z przezabawnym tekstem Marii Czubaszek.

O jej śpiewie, interpretacjach i o niej samej Bogdan Hołownia mówi:

Ma ogromne wyczucie tekstu… Chodzi o zaakcentowanie odpowiedniego słowa czy sylaby, zrobienie pauzy, itp itd. pojawiają się wtedy nowe znaczenia i nowe sensy a melodia dostosowuje się do narracji słownej i jest jej całkowicie podporządkowana.

Znamy różne aktorskie kreacje Joanny Trzepiecińskiej: liryczne, dramatyczne i komediowe. Jest niewątpliwie bardzo wszechstronną artystką. W serialu Rodzina zastępcza stworzyła przekomiczną Alutkę, postać którą dzięki kunsztowi aktorskiemu można bez wahania wpisać do grona tych niezapomnianych. Mając znakomite wykształcenie muzyczne, ukończyła państwową szkołę muzyczną w klasie fortepianu i średnią w klasie fletu, spełnia swoje powołanie także na tym polu. Świetnie sprawdziła się w musicalu. W 1994 roku odniosła sukces w roli Śnieżki w musicalu na podstawie baśni Jakuba i Wilhelma Grimmów Królewna Śnieżka i krasnoludki w reż. Krzysztofa Kolbergera. W 2007 roku nagrała wspólnie z Włodzimierzem Nahornym, Januszem Szromem, Grzegorzem Markowskim oraz Agnieszką Wilczyńską płytę z kolędami Cicho, Cicho Pastuszkowie. Wzięła udział w II edycji programu Jak oni śpiewają zajmując 6. miejsce.

Doceniana i lubiana przez widzów, wśród wielu nagród jakimi została uhonorowana jest Złota Kaczka, nagroda przyznawana przez czytelników magazynu Film dla najlepszej aktorki.

  • Joanna Trzepiecińska – śpiew
  • Bogdan Hołownia – fortepian
Goście wydarzenia