Jerzy Michał Murawski – Prorocy i drzew zaklinanie – wernisaż

Jerzy Michał Murawski

Kiedy

09.08.2018
czwartek | godz. 18:30

Gdzie

Galeria Artus
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wstęp wolny. Wystawa czynna do 30 sierpnia 2018 r., od poniedziałku do niedzieli, w godz. 10:00-18:00 oraz podczas imprez.

Wystawa Jerzego Michała Murawskiego to zbiór jego prac wykonanych farbami olejnymi w sztyfcie. Prace powstawały na przestrzeni 20 lat, głównie w pracowni artysty w Amsterdamie. Wiele z nich nie było jeszcze prezentowanych publiczności.

Wiodącym tematem jest – drzewo, które przewyższa wszelkie inne żywe istoty, łączy niebo i ziemię, towarzyszy człowiekowi od pierwszych dni w raju. Natomiast tytułowi prorocy, czekający na spełnienie swoich proroctw, sami zamieniają się czasem i z czasem w drzewa.

Prace wykonane są na dużych formatach specjalnego papieru, w trudnej technice farby olejnej w sztyfcie. Materiał ten w odróżnieniu od malowania obrazów pędzlem daje możliwość bezpośredniej ekspresji.

Ręka poprzez sztyft olejny, lepiej przelewa emocje na papier. Dokładniej przekazuje moje energie, a tłumacząc zamysł na kształt, ujawnia to, co jest dla mnie najważniejsze: nieświadome.
Jerzy Michał Murawski