Artus Festival – Högni i Tęskno – koncert

hogni i Tęskno

Kiedy

24.11.2018
sobota | godz. 19:00

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

60zł / normalny
50zł / ulgowy
Wydarzenie archiwalne
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Artus Festival

Wyjątkowy koncert polsko-islandzki w listopadzie zawita do Dworu Artusa w ramach Artus Festival. Elektryzujący koncert Högni i Tęskno zabierze widownię w niesamowitą muzyczną podróż, balansującą na granicy dwóch muzycznych kultur.

Wieczór rozpocznie się od występu polskiego duetu Tęskno, któremu na scenie będzie towarzyszył kwartet smyczkowy oraz kontrabas. W drugiej części wieczoru w magiczną muzyczną podróż zabierze nas islandzki wokalista Högni.

Högni jest wokalistą legendarnej islandzkiej grupy GusGus. Zadebiutował w 2017 roku, a na swoim koncie ma Islandic Music Awards, czyli islandzki odpowiednik Grammy. Solo oraz z zespołem GusGus występował kilkukrotnie w Polsce, wyprzedając bilety na koncerty w największych miastach Polski. W swoim rodzinnym kraju stawiany jest obok taki artystów jak Sigur Rós, GusGus czy Björk.

Tęskno jest projektem wokalistki Joanny Longić oraz pianistki Hani Rani. Duet wykonuje utwory powstałe na bazie autorskich tekstów. Aranżacje muzyczne wymykają się podziałowi na znane gatunki oraz style. Łączone są brzmienia akustyczne z nowoczesnymi. Zespół ma na swoim koncie pierwsze sukcesy. Po zaledwie roku istnienia wystąpił na Open’erze, a jesienią tego roku planowane jest wydanie debiutanckiego albumu.

Mecenasi Artus Festival 2018 - belka