Halloweenowe warsztaty w toruńskim Hogwarcie | Grupa II

Kiedy

30.10.2021
sobota | godz. 15:00

Gdzie

Piwnice Kultury

Bilety

8-22zł / normalny
Bilety: 8 zł/osoba, 22zł/bilet rodzinny (2+2) | Warsztaty przeznaczone dla rodzin z dziećmi od 6 roku życia | Więcej informacji: monika@artus.torun.pl lub tel. 792 006 098
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Halloweenowe warsztaty w toruńskim Hogwarcie to zajęcia plastyczne typu DIY inspirowane najpopularniejszą serią o świecie magii i czarów! Jeżeli Wasze dzieci interesują się światem magii, uwielbiają się przebierać i czekają na sowę z listem, to te zajęcia są właśnie dla nich!

Razem z nami poczują klimat najważniejszego święta czarodziejów i zrobią wspaniałe dekoracje do swojego domu. W trakcie zajęć porozmawiamy o historii obchodów tego święta i sprawdzimy, jak było i jest obchodzone ono w szkole magii i czarodziejstwa. Wspólnie stworzymy proste Halloweenowe girlandy z papieru w postaci duchów, kotów i pająków, których nie powstydziłby się żaden czarodziej. Wykonamy również halloweenowe origami!

Na zakończenie zademonstrujemy jak w prosty sposób w domu zrobić lampion z dyni, a także pokażemy jak go zabezpieczyć, aby bezpiecznie zapalić w nim świeczki.

Zajęcia poprowadzi dla Was Monika Ratajczyk – plastyk i historyk sztuki.

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.