Filmowe poniedziałki

Kiedy

23.09.2019
poniedziałek | godz. 15:30

Gdzie

Artus Cinema
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru pół godziny przed seansem. Jednej osobie przysługują 2 wejściówki. Brak możliwości rezerwacji wejściówek. Pokaz tego samego filmu również o godz. 18:30
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Filmowe poniedziałki

Naszą kolejną filmową niespodzianką, w ramach cyklu Filmowe Poniedziałki, jest dramat – nieanglojęzyczny zdobywca Oskara.

Główny bohater jest podstarzałym pisarzem, który cierpi na brak weny. Kryzys, jakiego doświadcza, wiąże się nieprzerwanie z jego przemijającą, pełną namiętności młodością. Autor prowadzi hulaszczy tryb życia, zadaje się z artystyczną elitą Wiecznego Miasta, jednak nie jest zadowolony ze swojego życia. Sukces, jaki niegdyś odniósł, nie cieszy go. Bezustannie brakuje mu „czegoś” w życiu. Bohater analizuje swoje życie, zastanawia się nad jego sensem, a także nad przemijalnością i śmiercią. Film jest swoistym portretem człowieka, który przechodzi głęboki kryzys tożsamości.

Jak zawsze projekcja poprzedzona będzie krótkim filmoznawczym komentarzem, w którym zawarte zostaną ciekawostki i anegdoty przybliżające produkcję.