Filmowe poniedziałki

Kiedy

30.09.2019
poniedziałek | godz. 15:30

Gdzie

Artus Cinema
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru pół godziny przed seansem. Jednej osobie przysługują 2 wejściówki. Brak możliwości rezerwacji wejściówek. Pokaz tego samego filmu również o godz. 18:30
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Filmowe poniedziałki

Kolejny w tym miesiącu oskarowy zwycięzca, którego zobaczymy na ekranie naszego kina w ramach cyklu Filmowe Poniedziałki. Tym razem zajrzymy w fascynujący świat fantasy.

Film opowiada historię niemej kobiety, która pracuje jako woźna w centrum badawczym. Jej życie zmienia się, gdy do laboratorium przywożą dziwne, niespotkane wcześniej stworzenie. Bohaterka potajemnie odwiedza ową istotę i zaprzyjaźnia się z nią. W międzyczasie trwają badania. W końcu, by lepiej zbadać schwytane stworzenie naukowcy postanawiają je uśmiercić. Woźna jednak nie godzi się na taki los zwierzęcia. Postanawia uwolnić humanoidalną istotę i podarować jej drugie życie.

Jak zawsze projekcja poprzedzona będzie krótkim filmoznawczym komentarzem, w którym zawarte zostaną ciekawostki i anegdoty przybliżające produkcję.