Filmowe poniedziałki na miejscu

Kiedy

24.10.2022
poniedziałek | godz. 16:30

Gdzie

Artus Cinema

Bilety

1zł / normalny
Film w angielskiej wersji językowej z napisami w języku polskim | Bilet za seans wraz z prelekcją – 1zł/osoba | Bilety dostępne w sprzedaży wyłącznie w kasie Dworu Artusa pół godziny przed rozpoczęciem wydarzenia | Liczba miejsc ograniczona | Brak możliwości zakupu biletów przez Internet
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Filmowe poniedziałki

Filmowe poniedziałki to nasz cykl dla kinomaniaków i zwykłych laików, podczas których pojawiający się na ekranie film, pozostaje tajemnicą, aż do momentu, gdy usiądziecie w naszej kameralnej sali kinowej.

Co tym razem obejrzymy? Nielinearna opowieść o jednym z najbardziej dramatycznych epizodów II Wojny Światowej. Z lądu, morza i powietrza towarzyszymy bohaterom w ich wysiłkach. Obserwujemy błyskawiczną akcję ratunkową, w wyniku której ewakuowano 400 tysięcy żołnierzy. Poznajemy ją zarówno z perspektywy uwięzionych na plaży młodych wojskowych, przypadkowych cywili, których jedyną legitymacją do uczestnictwa w ekspedycji było posiadanie kutra rybackiego, a także z kokpitu pilota RAF-u. W tym dziele nie chodzi o samą, znaną historię, lecz o to, jak została opowiedziana.

Seans, jak zwykle poprzedzi krótka prelekcja przedstawiająca historię powstawania filmu oraz kinowe ciekawostki z nim związane.