Filmowe poniedziałki na miejscu

Kiedy

17.10.2022
poniedziałek | godz. 16:30

Gdzie

Artus Cinema

Bilety

1zł / normalny
Film w polskiej wersji językowej z napisami w języku angielskim | Bilet za seans wraz z prelekcją – 1zł/osoba | Bilety dostępne w sprzedaży wyłącznie w kasie Dworu Artusa pół godziny przed rozpoczęciem wydarzenia | Liczba miejsc ograniczona | Brak możliwości zakupu biletów przez Internet
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Filmowe poniedziałki

Filmowe poniedziałki to nasz cykl dla kinomaniaków i zwykłych laików, podczas których pojawiający się na ekranie film, pozostaje tajemnicą, aż do momentu, gdy usiądziecie w naszej kameralnej sali kinowej.

Co tym razem obejrzymy? Akcja filmu rozgrywa się w Polsce lat 50. ubiegłego wieku. Popularna aktorka kabaretowa zostaje aresztowana przez służby bezpieczeństwa, celem złożenia zeznań obciążających jej znajomego. Pomimo potwornych tortur, na pozór delikatna i wrażliwa kobieta pozostaje niezłomna, odmawiając współpracy. Jej zawziętość i heroizm w walce o prawdę i wolność wprawiają w osłupienie oprawców. Film przez wiele lat blokowany przez cenzurę jest niesamowitym studium charakteru, opowiadającym o  byciu wiernym wyznawanym wartościom w obliczu niewyobrażalnych męczarni czy nawet śmierci.

Seans, jak zwykle poprzedzi krótka prelekcja przedstawiająca historię powstawania filmu oraz kinowe ciekawostki z nim związane.