Filmowe poniedziałki na miejscu

Kiedy

10.10.2022
poniedziałek | godz. 14:30

Gdzie

Artus Cinema

Bilety

1zł / normalny
Film w angielskiej wersji językowej z napisami w języku polskim | Bilet za seans wraz z prelekcją – 1zł/osoba | Bilety dostępne w sprzedaży wyłącznie w kasie Dworu Artusa pół godziny przed rozpoczęciem wydarzenia | Liczba miejsc ograniczona | Brak możliwości zakupu biletów przez Internet
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Filmowe poniedziałki

Filmowe poniedziałki to nasz cykl dla kinomaniaków i zwykłych laików, podczas których pojawiający się na ekranie film, pozostaje tajemnicą, aż do momentu, gdy usiądziecie w naszej kameralnej sali kinowej.

Co tym razem obejrzymy? Postmodernistyczna rewizyta nieco zapomnianego ostatnio gatunku komedii kryminalnych. Świeże spojrzenie na klasyczne zagadki spod znaku Agathy Christie, połączone z przenikliwą satyrą społeczną. Mamy tu wszystko, czego potrzeba w takiej historii – słynnego autora ginącego w pierwszym akcie, ekscentrycznego detektywa na tropie intrygi i całą plejadę barwnych podejrzanych. Jednak gdy u przeciętnego twórcy byłoby to całe danie, tu w rękach mistrza stanowi zaledwie początek kinowej uczty.

Seans, jak zwykle poprzedzi krótka prelekcja przedstawiająca historię powstawania filmu oraz kinowe ciekawostki z nim związane.