Filmowe poniedziałki

Kiedy

13.05.2019
poniedziałek | godz. 13:30

Gdzie

Artus Cinema
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru pół godziny przed seansem. Jednej osobie przysługują 2 wejściówki. Brak możliwości rezerwacji wejściówek. Pokaz tego samego filmu również o godz. 18:30

Tym razem filmowe poniedziałki przedstawiają dramat komediowy. Jest to emocjonująca opowieść o matce, której córka zostaje zgwałcona i zamordowana. Nie ma ona oparcia nawet w policji, dlatego sfrustrowana postanawia w osobliwy sposób wywrzeć na władzy poczucie winy i wstydu, aby ostatecznie wymusić działanie. Kobieta wykorzystuje do tego trzy billboardy  reklamowe znajdujące się na głównej drodze w kierunku miasta, z których od lat nikt nie korzystał, aby na nich wypisać prowokacyjne zapytania. Jednak ta słuszna prowokacja powoduje ciąg nieoczekiwanych przez kobietę wydarzeń. Film stworzony został z wyjątkową empatią i w westernowym stylu.

Jak zawsze projekcja poprzedzona będzie krótkim filmoznawczym komentarzem, w którym zawarte zostaną ciekawostki i anegdoty przybliżające produkcję.