Filmowe poniedziałki

Kiedy

27.05.2019
poniedziałek | godz. 13:30

Gdzie

Artus Cinema
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru pół godziny przed seansem. Jednej osobie przysługują 2 wejściówki. Brak możliwości rezerwacji wejściówek. Pokaz tego samego filmu również o godz. 18:30

Kolejna odsłona filmowych poniedziałków przedstawi dramat. Główna bohaterka stała się sławna pod wpływem sprzeciwu wypowiedzianemu historykowi, który negował istnienie holocaustu i wybielał poczynania Hitlera.

Oskarżona przez niego o zniesławienie, przez 5 lat walczyła w sądzie o przyznanie jej racji. Film w poruszający sposób ukazuje wielką determinacje głównej bohaterki o prawdę, która w dzisiejszych czasach nie jest już taka oczywista. Pokazany został również wyraźny kontrast między nadmierną emocjonalnością amerykańskiej uczonej, a angielskim chłodem i logiką adwokata, który chcąc pomóc swojej klientce, uczy ją trzymania nerwów na wodzy, ponieważ tylko spokojnym i rzetelnym podejściem do poszukiwań śladów holocaustu, mogli pozostać obiektywni i wygrać sprawę w sądzie.

Jak zawsze projekcja poprzedzona będzie krótkim filmoznawczym komentarzem, w którym zawarte zostaną ciekawostki i anegdoty przybliżające produkcję.