Filmowe poniedziałki

Kiedy

20.05.2019
poniedziałek | godz. 13:30

Gdzie

Artus Cinema
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru pół godziny przed seansem. Jednej osobie przysługują 2 wejściówki. Brak możliwości rezerwacji wejściówek. Pokaz tego samego filmu również o godz. 18:30
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Filmowe poniedziałki

Filmowe poniedziałki znowu zaprezentują dramat, którego akcja rozgrywa się w Indiach. 18-letni Jamal, wywodzący się z slamsów w Mumbaju, bierze udział w hinduskiej wersji programu „Milionerzy”. Chłopak, ku wielkiemu zdziwieniu oglądających, odpowiada bezbłędnie na każde pytanie, co rodzi podejrzenie oszustwa. Przed zadaniem mu ostatniego pytania rozlega się sygnał zakończenia programu. Jamal zostaje zatrzymany przez policje i trafia do aresztu. Będąc brutalnie przesłuchiwany.

Film jest ciekawym eksperymentem połączenia narracji i fabuły typowo hollywoodzkiej z barwnością, bajkowością i klimatem filmów bollywood. Wspaniałe, żywe kadry ukazujące nam piękno krajobrazu Indii, kontrastują z brzydotą slumsów w Mumbaju, w których od urodzenia przebywa bohater. Oprócz wspaniałych walorów zdjęciowych, film zaskakuje ciekawą muzyką hinduską oraz porywającą fabułą, przez co z pewnością każdy da się wciągnąć w pasjonującą podróż do serca Indii.

Jak zawsze projekcja poprzedzona będzie krótkim filmoznawczym komentarzem, w którym zawarte zostaną ciekawostki i anegdoty przybliżające produkcję.