III Festiwal Czango w Polsce | Antywarsztat Pieśni z Pogórza Dynowskiego

Kiedy

15.10.2022
sobota | godz. 11:00

Gdzie

Dwór Artusa

Bilety

15zł / normalny
10zł / ulgowy
Wydarzenie archiwalne
Czas trwania zajęć -1,5h | Bilety - 10 zł/ulgowy, 15 zł/normalny | Karnet na piątek (koncert, potańcówka, 2 warsztat): 40 zł/ulgowy, 60 zł/normalny | Karnet na sobotę (koncert, potańcówka, 2 warsztaty): 50 zł/ulgowy, 70 zł/normalny | Karnet na piątek i sobotę + niedzielny spływ: 170 zł | Bilety ulgowe: osoby z kartą Nauczyciela, Dużej Rodziny, studenci, dzieci i młodzież do lat 18 oraz 65+ | Cena specjalna dla grup zorganizowanych – kontakt pod emailem czango@aerisfuturo.pl | Osoby obchodzące urodziny danego dnia – bezpłatnie | Dla uchodźców z Ukrainy pula darmowych wejściówek. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja wejściówek pod adresem czango@aerisfuturo.pl. Odbiór przed samym wydarzeniem

Pieśni zalotne, miłosne, rekruckie i okolicznościowe z centrum dawnej polsko-rusko-żydowskiej Galicji-Galilei, zwłaszcza z Pogórza Dynowskiego i Przemyskiego. Kraina to trudna do uprawy i biedna, za to usiana wioskami i siedliskami rozłożonymi w urokliwych zakolach Sanu, w których wciąż jeszcze wspominają dziadków-śpiewaków i muzykantów.

Jak w nauce języka można ćwiczyć dykcję, tak w śpiewie można pracować nad emisją głosu i jego barwą. Najważniejsze jednak są treść i emocje, które chcemy zakomunikować. Wykształcony wokalista w spotkaniu z wiejskim śpiewakiem nie może zrobić nic innego, jak tylko rozłożyć ręce. Do takiego śpiewania nie przydaje się to, czego uczy się w szkołach: czasem trzeba śpiewać wyżej, nieczysto, napiąć gardło. Dlatego na zajęciach nie będziemy analizować technicznych aspektów. Skupimy się na samym śpiewie, czyli tak jak uczono od wieków na wsi – spędzania czasu z piosenką na ustach.

Antywarsztaty poprowadzi dla Was Paweł Iwan – kolędnik, śpiewak, tancerz i cymbalista.

Paweł Iwan wystąpi także w czasie koncertu „W kręgu kultury karpackiej” oraz weźmie udział w spotkaniu o muzyce podkarpackiej, zakarpackiej i huculskiej.

Szczegółowe informacje o prowadzącym na stronie www.czango.pl

Zakup biletu jest równoznaczny z akceptacją regulaminu dostępnego na stronie https://czango.pl/festiwal/regulamin/


Organizator Festiwalu: Fundacja Aeris Futuro.

Główny Sponsor Festiwalu: Fundacja im. Wacława Felczaka w Budapeszcie.

Współorganizator: Gmina Miasto Toruń, Dwór Artusa w Toruniu.

Partnerzy: Grupa n obrotów, Kamienica Inicjatyw, Konsulat Generalny Węgier w Gdańsku, Muzeum Etnograficzne w Toruniu, Szkoła tańca ’W tan’, Przedszkole im. Marii Montessori w Toruniu, Stowarzyszenie Tilia, Stowarzyszenie Trójwiejska, Toruńscy Flisacy, Żywe Muzeum Piernika, ZALAS – wytwórnia video-muzyczna.

Patroni medialni: Pismo Folkowe, MuzykaTradycyjna.pl.