e-Wieczór | Wielkanocne tradycje

Kiedy

06.04.2020
poniedziałek | godz. 17:30

Gdzie

Zoom

Bilety

2-20zł / normalny
Toss a coin to Artus & Artists - Jeśli chcielibyście w tym trudnym okresie kwarantanny wesprzeć Dwór Artusa w dalszych działaniach oraz artystów, którym będziemy starali się pomagać, wystarczy kliknąć KUP BILET i nabyć cegiełkę. Tak wiele, za tak niewiele, bo cała przyjemność po naszej i Waszej stronie!
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Każdy z nas kiedyś próbował odpowiedzieć na jedno z najbardziej nurtujących pytań na tym świecie: co było pierwsze? Jajko czy kura? A wiecie może, jak ozdabiano jajka w dawnych Chinach i Egipcie? Co to są jajka Faberge? I że istnieje na świecie sporo budynków, których kształt nawiązuje do… jaja!? Jedno wiemy na pewno! W wielu kulturach na świcie jest ono symbolem życia, a także ma swój swoisty mikroświat, którego historię warto prześledzić w świecie kultury i sztuki.

W czasie naszego wyjątkowego e-wieczoru przypomnimy sobie dawne zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi oraz okresem je poprzedzającym, czyli czasem Wielkiego Postu. To także doskonała okazja, żeby poznać kilka sprytnych, domowych sposobów na efektowne zdobienie jajek z wykorzystaniem tego, co mamy właśnie pod ręką. Zacznijmy więc te świąteczne przygotowania ab ovo, czyli od jajka!

Zgłoszenia przyjmujemy za pomocą formularza Google – w odpowiedzi prześlemy szczegółowe informacje dotyczące potrzebnych materiałów i sprzętu (posługujemy się programem Zoom obsługiwanym przez komputery i smartfony).

Zajęcia poprowadzi Asia Łagan – animatorka kultury i edukatorka. 

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.