Wernisaż na miejscu i e-wernisaż | Toruńskie Spacery Fotograficzne - 100 razy Toruń

Kiedy

09.06.2020
wtorek | godz. 18:30

Gdzie

YouTube i Facebook Dworu Artusa
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wystawa czynna 09- 30.06 w Galerii Artus w dni powszednie w godz. 10:00-16:00.
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Wystawy

Gdy do projektu fotograficznego staje 100 niezwykłych fotografów, głównie uczestników Toruńskich Spacerów Fotograficznych, to efekt musi być niezwykły i zaskakujący! Mapa Torunia została podzielona na 100 obszarów, a następnie każdy z nich losowo przydzielony jednemu fotografowi lub fotografce. Ich zadaniem było wykonać na tym terenie zdjęcia, które zostaną zaprezentowane na wystawie 100 razy Toruń. Każdy z uczestników wykonał 20 zdjęć, z których tylko jedno zostało wybrane i zaprezentowane na wystawie. Pomysłodawczynią akcji była Małgorzata Kos, której udało się namówić aż 100 osób do wykonania serii zdjęć naszego miasta. Latem 2019 roku efekty ich pracy zostały zaprezentowane na wystawie w Dworze Artusa.

W czerwcu 2020 wystawa 100 razy Toruń wraca do naszej galerii w nowej odsłonie! Nie tylko będzie ją można obejrzeć na miejscu (przy zachowaniu aktualnych zasad dotyczących wizyt w instytucjach kultury), ale także dołączyć do nas online i obejrzeć ją w czasie e-wernisażu w dniu 9 czerwca. Spotkamy się wtedy z pomysłodawczynią akcji, Małgorzatą Kos, która opowie nam jakie emocje i przygody towarzyszyły projektowi oraz historyczką Torunia Katarzyną Kluczwajd, która opowie nieco o historii obiektów utrwalonych na zdjęciach.

W wernisażu będzie można uczestniczyć także osobiście, zgodnie z zasadami rygoru sanitarnego obowiązującymi w instytucjach kultury. Wejściówki dostępne są w kasie Dworu Artusa w dni powszednie od godz. 10.00 do 16.00, liczba wejściówek ograniczona, jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. A z wszystkimi pozostałymi miłośnikami fotografii oraz Torunia widzimy się 9 czerwca o godzinie 18.30 na artusowym Facebooku i YouTube!

Jeśli chcielibyście w tym trudnym okresie kwarantanny wesprzeć Dwór Artusa w dalszych działaniach oraz artystów, którym będziemy starali się pomagać, wystarczy kliknąć w  Toss a coin to Artus & Artists  i nabyć cegiełkę. Tak wiele, za tak niewiele, bo cała przyjemność po naszej i Waszej stronie!

Kliknij i przenieś się do artusowego